بازداشت کارگردان و گریمور یک کلیپ عربی در اهواز

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) ٬ فعالان اهوازی از دستگیری كارگردان كليپ وحدت و مدير مؤسسه نصر، حسن صبحى‌پور (سوارى) از اهالى كوى علوى(حى الثوره) توسط اداره اطلاعات در منزلش خبر دادند. همچنین حسين عشقيان (ساكى) ساكن كوى گلستان شهر اهواز، گريمور مؤسسه نصر نيز از محل كارش واقع در خيابان كارون كوى گلستان توسط اداره اطلاعات اهواز بدون ارائه حكم قضائى بازداشت شد.

سواری (صبحی پور) به تازگی کلیپی درباره هویت عربی در اهواز ساخته که با استقبال گسترده مردم روبرو شد. در این کلیپ به نام «سرود وحدت» (نشید الوحدة) از یزله دختران و پسران جوان که لباس عربی به تن دارند استفاده شده و ابیات شعری به کار رفته که مردم رُفَیّع در مواجهه با سیل اخیر آن را استفاده کردند.

نشان دادن اسب، گاومیش، نخل، شاهین و قهوه در این کلیپ، تزریق حس غرور به بدنه عربی در اهواز و ایجاد اتحاد و همدلی به عنوان هدف، عنوان شده است.

نیروهای امنیتی، هنگام دستگیری این کارگردان عرب هیچ توضیحی ندادند اما تهیه این کلیپ، به عنوان مهمترین علت دستگیری این شخص، مطرح است.

سازمان عفو بین‌الملل، پیش از این اعلام کرد که تاکنون بیش از 600 فعال مدنی عرب در اهواز دستگیر شده‌اند. این سازمان در بیانیه‌ای، سرکوب گسترده و بازداشت فعالان سیاسی و قومی در اهواز را به شدت مورد انتقاد قرار داد.عفو بین‌الملل بازداشت‌ها در اهواز را نگران کننده دانست.

Comments: 0

رفتن به نوارابزار