اینستاگرام صفحه قاسم سلیمانی را حذف کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) صفحه‌ رسمی اینستاگرام  قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب ایران توسط این شبکه اجتماعی بسته شده است و در جستجوهای این شبکه نمایش داده نمی‌شود. صفحه او هفته پیش صحنه های خشونت آمیزی به نمایش گذاشته بود

نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب ایران از طرف امریکا تحریم شده است و به عنوان گروهی تروریستی خوانده می شود. قاسم سلیمانی خود نیز بارها توسط امریکا تحریم شده است. شب گذشته نیز اینستاگرام پستی درباره گروه تروریستی داعش را از این صفحه پاک کرده بود. هفته گذشته صفحه اینستاگرام قاسم سلیمانی کلیپی گروه تروریستی داعش منتشر کرد اما دیشب اینستاگرام این پست را حذف کرد. اینستاگرام پست های دارای صحنه های خشونت آمیز را حذف و گردانندگان این صفحات را نیز بلاک می کند. انتشار صحنه های خشونت آمیز در ایران چیزی رایج است و در صدا و سیما نیز هیچ محدودیتی ندارد.

این اولین باری نیست که اینستاگرام، صفحه سلیمانی را از دسترس خارج کرده است؛ تاکنون چندین بار این صفحه و صفحه نشر آثار آیت الله خمینی، موسس حکومت جمهوری اسلامی در ایران و سید حسن نصرالله، رهبر شبه نظامیان حزب الله لبنان نیز بسته شده است.