ایران نیروهایش را از سوریه جهت سرکوب معترضان داخلی فراخواند

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،منابع آگاه خبر می دهند ایران بخشی از نیروهای مستقر در سوریه را برای شرکت در سرکوب اعتراضات مردمی فراخوانده است.

وبسایت خبری العربیه گزارش می دهد که سپاه پاسداران ایران به سفارت این کشور در دمشق دستور داده است همه نیروهایی که وجودشان در سوریه کاملا ضروری نیست، به تهران بازگردند.
علاوه بر بازگرداندن نیروهای حاضر در سوریه، منابع العربیه خبر از انتشار نیروهای حشد الشعبی عراق با هدف مشارکت در سرکوب اعتراضات مردمی سراسری، در اقلیم اهواز و شهرهای عبادان و محمره و دیگر استان‌های ایران خبر داده اند.
شامگاه چهارشنبه 3 ژانویه 2018 تعدادی از نیروهای حشد الشعبی در کنار نیروهای سپاه و دیگر نیروهای امنیتی ایران در منطقه حی الثوره اهواز حاضر شدند.
کانال تلگرامی وبسایت آمدنیوز که اخبار اعتراضات سراسری ایران را پوشش می‌دهد نیز گزارش کرد هزاران نفر از نیروهای افغانی گردان‌های فاطمیون به خمینی‌شهر و دیگر شهرهای اصفهان آمده و در سرکوب مردم مشارکت کرده‌اند.
همزمان با تظاهرات سراسری مردم ایران علیه سیاست‌های مداخله‌جویان این کشور در منطقه‌ و به ویژه کشورهای عربی و همچنین در اعتراض به فساد، فقر، بیکاری، گرانی، تبعیض در ایران، نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران سرکوب مردم معترض را در دستور کار قرار دادند.
علاوه بر نیروهایی که ایران از سوریه فرا می‌خواند و علاوه بر پیکارجویان خارجی که برای سرکوب مردم معترض استخدام می‌کند، سپاه پاسداران از نیروهای بازنشسته خود نیز خواسته در اسرع وقت خود را به مراکز سپاه معرفی و برای مقابله با آنچه سپاه “فتنه” می‌خواند، آماده شوند.
براساس آخرین گزارش‌ها مجموع تعداد پیکارجویان ایرانی ،لبنانی افغانی، پاکستانی و عراقی که تحت فرماندهی ایران در سوریه فعالیت می‌کنند، حدود 70 هزار نفر تخمین زده می‌شود.