ایران: نتانیاهو دروغ می گوید

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی پنجشنبه پنجم مهرماه اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در خصوص وجود یک انبار هسته‌ای مخفی در تورقوزآباد، در نزدیکی تهران را «یک شو و نمایش» خواند و تکذیب کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نیز گفته است، اسرائیل تنها کشور دارنده یک برنامه تسلیحات هسته‌ای مخفیانه و اعلام‌نشده در منطقه خاورمیانه است.

محمد جواد ظریف بامداد جمعه در حساب کاربری توییتر خود نوشته است ، اسرائیل با «هیچ هنر و تردستی هرگز نمی تواند این واقعیت را در ابهام نگه دارد»که تنها کشور در منطقه است که «برنامه تسلیحات هسته ای «مخفی» و «اعلام نشده» دارد، از جمله دارای یک زرادخانه واقعی سلاح‌های اتمی است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی اضافه کرده است: زمان آن فرا رسیده است که اسرائیل اعتراف کرده و درهای برنامه تسلیحات اتمی «غیرقانونی خود را به روی بازرسان بین المللی باز کند.»

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز با اشاره به اظهارات روز پجشنبه نخست وزیر اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل گفته است: «این یک شو و نمایش جدید» از سوی مقامات اسرائیل است که «اگر چه ارزش پرداختن ندارد؛ آن را شدیدا تکذیب و رد می کنیم.»

رفتن به نوار ابزار