ایران سفیر کنیا در تهران را احضار کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) ٬ بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: به دنبال صدور رای دادگاه کنیا مبنی بر نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی به نام های احمد ابوالفتحی و سید منصور موسوی، روز گذشته خانم رقیه سوبو سفیر کنیا در تهران احضار و مراتب اعتراض ما به وی ابلاغ شد.

در اين ديدار مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه با ابراز ناخرسندی این کشور از رای ناعادلانه دادگاه کنیا، سفیر خود در کنیا را جهت مشورت به تهران فراخواند.

سفير كنيا نیز در اين ديدار گفته است: مراتب اعتراض و ناخرسندی كشورمان را به دولت متبوع خود منتقل خواهد كرد. قاسمی در خصوص موضوع احضار سفیر کنیا به وزارت امور خارجه گفت: دادگاه عالی کنیا بهمن ماه سال گذشته در رسیدگی مجدد به پرونده دو متهم مذکور، ضمن تبرئه آنان از اتهامات وارده، حکم آزادی هر دو نفر را صادر کرد. با مداخلات غیر قضایی در این روند، پليس كنيا از اجرای حكم و بازگشت اين دو نفر به ايران ممانعت كرد و متاسفانه روز جمعه گذشته دیوان عالی کنیا رای دادگاه عالی آن كشور را نقض کرد و دو ايرانی را به زندان بازگرداند.

گفتنی است روز گذشته دادگاه عالی کنیا، حکم یک دادگاه این کشور در مورد دو نیروی سپاه قدس پاسداران ایران را که ۵ سال پیش دستگیر و زندانی شده بودند را تایید کرد.
دو مامور سپاه مزبور احمد محمد و منصور موسوی نام دارند که در اسفند ۱۳۹۱ در نایروبی در حین انتقال ۱۵ کیلوگرم ماده انفجاری آر.دی.اکس دستگیر شدند.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار