ایران برای ارمنستان پل می سازد/ ادامه زنده سوزی مسافران در جاده مرگ آذربایجان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،ایران پل مرزی میان ارمنستان و گرجستان را می سازد.

قرارداد احداث این پل توسط یک شرکت ایرانی بنام “آریانا”و با حضور کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان امضا و نهایی شده است.

این قرارداد بنام پل یعنی به  “باگراتاشن” معروف است.

مراسم امضای این تفاهمنامه در ساختمان وزارت حمل و نقل و فناوری اطلاعات ارمنستان برگزار شده است.

سجادی در حین امضای توافقنامه گفته است توانایی متخصصان و مهندسان ایرانی در ساخت پل، تونل و سدهای عظیم در ایران برجسته است.

او تاکید کرده است این طرح با کیفیت عالی احداث و در زمان مقرر تحویل ارمنستان خواهد شد.

“واهان مارتیروسیان” وزیر حمل و نقل و فناوری اطلاعات ارمنستان هم اعلام کرده است یقین دارم  شرکت ایرانی در موعد مقرر و با کیفیت عالی مراحل ساخت این طرح را به پایان خواهد رساند.

گفته می شود شرکت ایرانی متعهد شده است در طول 19 ماه، کار ساخت و احداث پل باگراتاشن را به پایان برساند.

 ایران در حالی برای ارمنستان این پل را متعهد به ساخت در 19 ماه شده است که بالغ بر 19 سال است جاده اهر-تبریز معروف به جاده مرگ آذربایجان تاکنون هزاران قربانی گرفته است و در این مدت هنوز هم نیمه کاره رها شده است.
فقط در دو هفته اخیر  در جاده اهر-تبریز طی  2 تصادف بسیار دلخراش بالغ بر 10 نفر از شهروندان آذربایجانی بصورت زنده در آتش سوخته اند.
اکثر تصادفات در این جاده با آتش سوزی خودروها همراه می شود. کارشناسان می گویند که علت این وقایع وحشتناک٬ کم عرض بودن این جاده 90 کیلومتری است که با کوچکترین انحراف خودروها به هم برخورد می کنند و دچار آتش سوزی می شوند.
 این جاده علی رغم اینکه از یکسو راه مواصلاتی و زمینی بیش از 10 شهر نسبتا بزرگ بوده و از سوی دیگر جاده ترانزیتی چندین کشور خارجی به سوی تبریز مرکز آذربایجان می باشد٬ اما همچنان پروژه تعریض و دوبانده کردن این جاده نزدیک به 30 سال است که “در حال احداث” می باشد.
بعبارتی اتمام و دو بانده کردن جاده اهر-تبریز که حقیقتا در حد پروژه ای کوچک برای راهسازی ایران است٬ در این سال ها فقط به شعار تبلیغاتی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس در این کشور تبدیل شده است.
آخرین بار بیت الله عبدالهی نماینده اهر با اشاره به این حقیقت تلخ در مجلس ایران گفته است:”آنقدر برای خانواده های جانباختگان این جاده تسلیت فرستاده ام که دیگر از حضور در مراسم ترحیم شان خجالت می کشم.”
طبعا چنین جاده هایی در دیگر مناطق ایران نیز هستند و هر ساله صدها تن را به کام مرگ می فرستند.
حال بعد از مرور شرایط عمومی و فعلی جاده مرگ آذربایجان، به پروژه های جاده سازی ایران در دیگر کشورهای منطقه از جمله در عراق و سوریه نگاه می اندازیم.
پروژه های جاده سازی ایران از نظر کارشناسان مسائل خاورمیانه در راستای دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه اجرا و به بهره برداری رسیده است.
ضمنا آژانس های خبری معتبر جهانی طرح های عمده جاده سازی ایران در کشورهای خارجی را به کرات انتشار داده اند:
-در اوایل ماه مه گذشته رهبران حشد الشعبی عراق خبر دادند که ایران قرار است یک جاده زمینی برای رساندن تجهیزات و امکانات به سوریه و لبنان ایجاد کند که از جنوب کوه سنجار در عراق آغاز می‌شود. گاردین در این باره نوشت شهر”بعاج” در عراق نقطه آغاز این کریدور است که قرار است در ادامه به شهرهای دیر الزور و میادین در سوریه برسد.
– آسوشیتدپرس در 3 دی ماه گزارش داد 10 نفر از نمایندگان پارلمان محلی اقلیم کرد عراق که روز سه‌شنبه از شهرستان مرزی چومان، در نزدیکی مرز ایران، بازدید کرده بودند، اعلام کردند که کارگران ایرانی را در حال ساخت جاده در خاک عراق مشاهده کرده‌اند.
-اسرائیل در اوایل تابستان امسال اعلام کرد ایران در حال ایجاد جاده‌ای 24 کیلومتری و خاکی در استان مرزی “دیاله” عراق برای وصل شدن به سوریه می باشد.– ایران برای زائران کربلا و اربعین حسینی جاده چهار بانده می سازد.
خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی ایران گفته است حدود 550.000.000.0000 تومان در 2 سال اخیر برای چهار بانده کردن جاده های مورد تردد زائران اربعین حسینی هزینه شده است.
به گفته وی،زائران کربلا در اربعین سال 1397  در جاده چهار بانده به زیارت خواهند رفت.همانطور که مشاهده می شود چهار بانده کردن راه کربلا و جاده سازی در دیگر مناطق عراق و سوریه، در حالی صورت می گیرد که هنوز بسیاری از جاده های آذربایجان و دیگر نقاط ایران،به رغم گذشت ده ها سال و کشته شدن هزاران تن در تصادفات رانندگی چهاربانده  و حتی اندکی تعریض نشده اند.
چرا وضعیت ایران اینگونه شده است و چه باید کرد؟!