ایران: امریکا، آل سعود، اسراییل، تلگرام و اینستاگرام عوامل تظاهرات ضدحکومتی اخیر!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) دادستان کل ایران با اعلام ”جزئیات اتاق عملیات” تظاهرات ضدحکومتی اخیر این کشور گفته است: «این پروژه متشکل از سه ضلع آمریکایی، صهیونیستی و سعودی است که از چهارسال قبل برای ایجاد ناآرامی در ایران طراحی شده بود».

به گزارش ایرنا، محمدجعفر منتظری روز پنجشنبه ۱۴ دی/ ۴ ژانویه، در سالن همایش های مدرسه دارالشفای قم،در این مورد افزوده است: «طراح اصلی این پروژه، یک آمریکایی به نام مایکل اندریا، مسئول سابق مبارزه با تروریسم سازمان سیای آمریکا است و اتاق عملیاتی متشکل از سه ضلع آمریکا، صهیونیست و آل سعود نیز برای این ناآرامی ها تشکیل شده بود که به طور عمده ، برنامه ریزی آن به عهده مایکل و یکی از افسران اطلاعاتی وابسته به موساد انجام می شد و هزینه آن هم به عهده آل سعود بود».

او نام این پروژه را ”دکترین همگرایی نتیجه بخش” اعلام کرده و افزوده است: «بر اساس اطلاعات بدست آمده، این اتاق فکر با مطالعات فراوانی که طی سال های گذشته انجام دادند، پویش های اعتراضی مطالبه گر تحت عنوان ”نه به گرانی”، ”نه به پرداخت قبوض” و ”پویش مالباختگان و بازنشستگان” در کشور به راه انداختند».

منتظری با بیان اینکه منافقان، سلطنت طلبها، برخی ملی گراها و چپی ها نیر نماینده ای در این اتاق عملیات داشتند، گفته است: «برای اجرای این پروژه 2 طرح تونسی و طرح لیبیایی بر اساس حرکت های اجتماعی در لیبی و تونس مورد مطالعه قرار گرفته بود که در طرح تونسی، حرکت های اجتماعی از مرکز به پیرامون انتقال می یافت و در طرح لیبیایی، حرکت های اجتماعی از پیرامون شروع و به سمت مرکز کشیده می شد اما با ارزیابی که این اتاق فکر انجام داد، نهایتا اجرای طرح لیبیایی یعنی حرکت از حاشیه به سمت مرکز برای اجرا در کشورمان انتخاب کردند».

او استفاده از کمپین ها و پویش های اعتراضی را گام اول اجرای این طرح عنوان کرده و گفته است: «با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور و وجود مطالبات اجتماعی و برخی مشکلات اقتصادی که مورد توجه تعداد قابل توجهی از افراد جامعه است، توسط این اتاق فکر خارجی، هدف گذاری هایی تعیین و حتی تاریخ اعلام آن را نیز مشخص کرده بودند».

دادستان کل ایران ادامه داده است: «مرحله دوم این طرح خارجی، مرحله خشونت و درگیری با ماموران و مسئولان و نیز ایجاد ناامنی در جامعه و به تدریج تجمیع نیروهای خود در داخل و خارج کشور با هدف نهایی سرنگونی نظام برنامه ریزی شده بود».

او با بیان اینکه این اتاق عملیات برای اجرای طرح، 2 اتاق عملیات در اربیل عراق و هرات افغانستان برای ورود داعشیها به داخل ایران در خلال اجرای این ”ناآرامی ها” پیش بینی کرده بود، گفته است: «استفاده کردن از جریان تکفیری ها و به میدان آوردن داعش و گروه های همسو با آن، وارد کردن سلاح و کشاندن این جریان به مرکز کشور و در نهایت ایجاد ناامنی مسلحانه و به اصطلاح خودشان ،گرفتن مراکز مهم و یکسره کردن کار در بهمن ماه بخصوص تا 22 بهمن ، برنامه دشمنان نظام از به راه انداختن این ناآرامی ها در کشور بود».

منتظری افزوده است: «برخی کارشناسان معتقدند که اجرای این پروژه برای سال 97 برنامه ریزی شده بود ولی به لحاظ شرایط خاص ماههای اخیر در کشور، مطالبات مردم و برخی مباحث میان قوا این زمان جلو انداخته شده است».

او سلب اعتماد از دستگاه های تاثیرگذار برقراری امنیت در کشور را از جمله مقدمه های این پروژه طی ماه های گذشته دانسته و گفته است: «از ماه ها پیش، عده ای به طور مستقیم یا غیرمستقیم، دانسته و یا نادانسته برای سلب اعتماد عامه مردم از دستگاه های تاثیرگذار بر ایجاد امنیت، با هدف قرار دادن قوه قضائیه و سپاه پاسداران بدنبال ایجاد ناامیدی در جامعه بودند تا اعتماد مردم به نظام و مراکز تصمیم گیرنده و موثر کشور را کاهش دهند و با یک حرکت، به تعبیر خودشان که حرکت پایانی است نظام را ساقط کنند».

دادستان کل ایران، حمایت سریع آمریکا از ”فتنه گران این ناآرامی ها” را در راستای اجرای این عملیات دانسته و گفته است: «رئیس جمهور ابله و احمق آمریکا، بلافاصله با توئیت های متعدد به حمایت از ناآرامی ها در کشور پرداخت و به دنبال آن نیز انگلیس، صهیونیست و برخی کشورهای اروپایی از این ناآرامی ها اعلام حمایت کردند که این جریان، کاملا حساب شده و برنامه ریزی شده بود». منتظری گفته است که خدا را شکر می کنیم که ”دشمنان ما را از احمق ها قرار داده است”.

تلگرام و اینستاگرام بزرگترین عوامل تظاهرات ضدحکومتی اخیر ایران

محمدجعفر منتظری در رابطه با محدودیت ها و فیلترینگ اعمال شده بر اینترنت و شبکه های مجازی اعلام کرده است: نه رهبرمعظم انقلاب، نه مسئولان قضائی و نه مسئولان امنیتی و اطلاعاتی معتقد به بستن فضای مجازی نیستند بلکه تاکید دارند که این فضا باید بطور صحیح، مدیریت شود. او از مسدود کردن نزدیک به یک میلیون کانال تلگرامی در فاصله شهریور ۹۵ تا شهریور ۹۶ خبر داده است. دادستان کل ایران همچنین گفته است که تلگرام و اینستاگرام از بزرگترین عوامل و بسترهای تاثیرگذار در ”ناآرامی های اخیر در کشور” بوده است.

براساس گزارشهای رسمی در ایران دستکم۲۱ نفربر اثر این اعتراضات در ایران کشته شدهاند. همچنین گزارشها حاکی از آن است که درحدود ۱۰۰۰ نفر نیز بازداشت شدهاند. از روز پنجشنبه ۷ دیماه، اعتراض ها در شهرهای ایران آغاز شد. ابتدا این اعتراض ها شعارهای اقتصادی داشت اما به تدریج از مشهد، به کرمانشاه و سایر شهرهای ایران کشیده شد. در اعتراض های گسترده در شهرهای بزرگ و کوچک ایران، مردم معترض شعارهایی علیه نظام و رهبر ایران سر دادند.