ایران: اعمال هرگونه شروط جهت سفر ماکرون به تهران شایعه است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران شایعه اعمال شروط جهت سفر امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به ایران را کار”معاندان ایران” عنوان کرده است.

وی در این خصوص ادامه داده است هیچ شروطی برای سفر ماکرون به تهران وجود ندارد و تاریخی برای سفر امانوئل ماکرون تعیین نشده است و صحبت از داشتن شرط و شروط برای انجام این سفر بحثی انحرافی است.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در مهرماه از همتای فرانسوی خود برای سفر به تهران دعوت کرده بود، امانوئل ماکرون هم از سفر خود به ایران در “زمان مناسب” خبر داده بود.

قاسمی روابط فرانسه و ایران را مثبت عنوان کرده، و اعلام کرده است تعاملات بسیاری بین تهران – پاریس وجود دارد و ادامه خواهد یافت.
وزارت خارجه ایران در رابطه با گفتگوی تلفنی دیشب ماکرون با پادشاه عربستان هم اعلام کرد منبع این خبر عربستان است، در پاریس و سایت وزارت خارجه فرانسه چیزی در این مورد وجود ندارد.
خبرگزاری واس وابسته به عربستان خبرگفتگوی پادشاه عربستان و رئیس جمهور فرانسه را امروز انتشار داده، و نوشته است ماکرون در این گفتگو ایران را عامل ایجاد بی ثباتی در منطقه اعلام کرده است.
قاسمی اظهار داشته است در هفته های اخیر برخی سخنان غلط ازسوی برخی مقامات فرانسوی درباره بعضی موضوع های ایران و منطقه مطرح شده که بلافاصله پاسخ آن را اعلام و مواضع خود را بیان کرده ایم.
او در خاتمه خاطر نشان ساخته است با توجه به اهمیت روابط ایران و فرانسه ما قطعا در خیلی از مواضع دارای نظرهای مشترکی هستیم ولی بدون شک در برخی حوزه ها نظرات یکسانی را نداریم.

 

رفتن به نوار ابزار