ایا ظریف برای تغییر مکان نشست سه جانبه از تبریز به تهران التماس و زاری کرد؟!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) براساس خبری که سفیر ترکیه در تهران منتشر کرده مکان نشست سه جانبه روسای جمهوری ترکیه٬ روسیه و ایران  به صورتی غیر منتظره و‌انی از تبریز به تهران منتقل شده است.

چند روز قبل به محض انتشار خبر برگزاری این نشست در تبریز از سوی خبرگزاریهای معتبر جهانی و رسانه های گروهی ترکیه و روسیه٬ توده های عظیم ترک در سراسر ایران و به خصوص در آذربایجان و تبریز آنچنان به وجد آمدند که احتمال استقبال میلونی ترکها از اردوغان در تبریز مطرح شد.

صفحات اجتماعی مملو از اظهار نظر شهروندان ترک تبار از چهار گوشه این کشور گردید. بسیاری خود را برای سفر به تبریز آماده کرده بودند.

به حدی که پیش بینی می شد در تبریز قیامتی از شعف و شادی بر پا خواهد شد.

این ترس آنچنان در لانه حکومت ایران در تهران وحشت و رعب ایجاد کرد که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بدون اطلاع قبلی به سرعت راهی آنکارا شد. به نظر می رسد وی مصرانه و در حد التماس و زاری خواستار تغییر مکان دیدار از تبریز به تهران شده است.

طبعا طرف ترک به دلیل اصرار میزبان و براساس منطق حق پذیرایی و  این اصب که تعیین مکان اقامت مهمان بر عهده میزبان است از روی نزاکت پذیرفتند.

اما این رویداد نشان داد که حکومت ایران تا چه اندازه از تبریز و آذربایجان و ترکها در هراس است و اینکه ترکها چقدر ترکیه و اردوغان را دوست دارند!

 

رفتن به نوار ابزار