اژه ای: تکلیف تعقیب قضایی احمدی نژاد روشن می شود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه ایران اعلام کرده است تکلیف محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران در آینده روشن خواهد شد.
وی در این خصوص ادامه داده است: اینکه چرا احمدی نژاد تحت تعقیب قرار نمی گیرد ان شاءالله در آینده روشن می شود.
ادامه اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در نشست هفتگی با خبرنگاران به شرح زیر است:
– در رابطه با  احمدی‌نژاد، مشایی و بردار رییس‌جمهور ایران، قوه قضاییه تلاش کرده بدون تبعیض به پرونده‌ها رسیدگی کند. دانه درشت و غیر دانه درشت از زبان رسانه‌ها و مردم مطرح می‌شود وگرنه جرم، جرم است و  قوه قضاییه موظف است اگر شاکی خصوصی شکایت کرد یا گزارش از مراجع رسمی رسید یا از نظر وظیفه مدعی‌العمومی خود، موضوع را پیگیری کند.
–  پرونده‌های یاد شده در حال رسیدگی است. پرونده مشایی در حال تحقیقات در دادسراست و در پرونده آقای احمدی‌نژاد نیز چیز جدیدی اتفاق نیفتاده و همان مطالب قبلی است که گفتم و پرونده برادر رییس‌جمهور نیز در دست تحقیقات دادسراست و به دادگاه نرفته است.
–  حکم ارتداد برای مشایی اصلا صحت ندارد.
– پرونده تخلفات مالی شهردار اسبق تهران تا جایی که در جریان هستم، یک پرونده بوده و این پرونده هم در حال رسیدگی است و از 11 پرونده دیگر که می گویند اطلاع ندارم.
– طبق قانون مدیران دو تابعیتی حق ندارند در هیچ کار دولتی مشغول شوند در قانون پیش بینی شده که اموال غیرمنقول فرد دو تابعیتی باید توسط دادستانی به فروش برسد و مانده آن به فرد باز پس داده شود. حال اگر فردی دوتابعیتی بودن خود را پنهان کند، در این حد هم جرم و قابل تعقیب است، اما در مورد دو تابعیتی‌ها نقص و خلاء قانونی داریم که این موضوع در مجلس در دست بررسی است.
–  در مواردی دوتابعیتی‌ها تحت عنوان مشاور به کار گرفته می‌شوند که این هم خلاء قانونی است. بارها وزارت اطلاعات اعلام کرده است که ما هیچ مدیر دوتابعیتی نداریم، اما ممکن است فردی مدیر نباشد و در دستگاه دولتی کار کند، اما در تحقیق و تفحص مجلس مشخص شده که مدیر دو تابعیتی داریم. در رابطه با مجازات افرادی که دو تابعیتی‌ها را به کار می‌گیرند هم خلاء قانونی داریم.
رفتن به نوارابزار