اوپوزیسیون سودان خواستار انتقال سریع قدرت از نظامیان به غیرنظامیان شدند


به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) انجمن مشاغل حرفه‌ای و احزاب معارض سودان طی بیانیه مشترکی اعلام کردند: با کودتای نظامی که باعث ادامه بحران سودان شود، مخالف و خواهان تسلیم قدرت به دولت مدنی هستیم.

در این بیانیه همچنین آمده است:

“البشیر با کودتای 1989 به قدرت رسید و به دنبال آن بحران سیاسی سودان آغاز شد. حل بحران تنها با تسلیم قدرت به دولت مدنی میسر می‌شود. تظاهرات تا تحقق اهداف انقلاب ادامه خواهد یافت”.

انجمن مشاغل حرفه‌ای و ائتلاف احزاب مخالف سودان دیروز خواستار تشکیل شورای انتقالی به عنوان مقدمه برای ای دولت دوران گذار شدند.

صدها هزار نفر به دعوت انجمن مذکور با تجمع در اطراف مقر ارتش سودان از این نهاد خواستند عمرالبشیر را سرنگون و برای حل بحران این کشور اقدام کند.

ارتش سودان امروز مرکز رادیو و تلویزیون این کشور را محاصره کرده و تعدادی از سربازان وارد آن شدند.

به گزارش تلویزیون دولتی سودان ارتش بیانیه مهمی منتشر خواهد کرد. شبکه رادیو و تلویزیون دولتی سودان از ساعات اولیه صبح سرود ملی پخش می کند.

گفتنی است سودان از تاریخ 19 دسامبر گذشته تا کنون و به دنبال تصمیم دولت برای افزایش قیمت برخی موادغذایی، شاهد اعتراضات خونین بوده است. این تظاهرات از شهر عطبره استان نهرالنیل آغاز و طی مدت کوتاهی به سراسر این کشور کشیده شد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار