انجمن حمایت از حقوق کودکان ایران: آزار جنسی لایه‌ای پنهان اما واقعی در جامعه است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) انجمن حمایت از حقوق کودکان در ایران از آزار جنسی شماری از کودکان در شوشتر ابراز تاسف و انزجار کرده و خواهان آموزش‌های لازم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی شده است.

پلیس ایران دو روز پیش به دنبال انتشار عکس‌هایی از آزار چندین پسر نوجوان در شوشتر اعلام کرد عامل آزار جنسی را بازداشت کرده است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #تجاوز_در_شوشتر به این خبر واکنش نشان دادند و خواهان برخورد قوه قضائیه شدند.

انجمن حمایت از حقوق کودکان در بیانیه‌ای گفته است این انجمن آماده است پرونده حقوقی کودکان آزار دیده را قبول کند.

این انجمن، آزار جنسی کودکان را “لایه‌ای پنهان اما واقعی” در جامعه خوانده و گفته است مواجهه با چنین پدیده‌ای، نیازمند “آگاهی‌ بخشی” است.

انجمن حمایت از حقوق کودکان گفته است “متاسفانه مسئولان بیشتر اوقات سعی در پنهان کردن” چنین خشونت‌هایی دارند.

به دنبال بازداشت عامل آزار جنسی به کودکان شوشتر، نیروی انتظامی در بیانیه‌ای این فرد را “مجرم سابقه‌دار” خواند و گفت این فرد “هفته گذشته به همراه دو همدستش شناسایی و دستگیر شده‌ است.”

مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار مقیم آمریکا برای اولین بار عکس‌هایی از آزار این افراد را منتشر کرد و گفت فرد عامل آزار جنسی، برای تهدید قربانیان و بعدتر خانواده‌هایشان از آنها فیلم می‌گرفت.

دادستان شوشتر گفته است “تا کنون دو خانواده به طرح شکایت اقدام کرده‌اند.”

انجمن حمایت از حقوق کودکان گفته است باید به کودکانی که آزار جنسی دیده‌اند، خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناسانه داده شود.

این انجمن گفته است برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی باید هم به کودکان و هم به جامعه در این باره آموزش داد و نظام حقوقی ایران ضمن برخورد جدی با افراد مجرم، باید نشان دهد که پشتیبان افراد آزار دیده است.