انتقال مجدد حکیمه احمدی از بیمارستان به بازداشتگاه/ رحمان قاسمی با قرار وثیقه آزاد شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) حکیمه احمدی، فعال ترک (آذربایجانی) که پیشتر در اواخر مهرماه توسط نیروهای امنیتی در شهر مرند بازداشت و در پی مضروب شدن در بازداشتگاه و آسیب دیدن دنده‌ها و انگشتان به بیمارستان منتقل شده بود روز جاری به بازداشتگاه اداره اطلاعات مرند بازگردانده شد. همچنین در گزارشی دیگر رحمان قاسمی، دیگر فعال ترک اهل ارومیه که در تاریخ ۷ آبان‌ماه در شهر تبریز بازداشت شده یود روز پنجشنبه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان این شهر آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۱۱ آبان‌ماه ۱۳۹۷، حکیمه احمدی، فعال ترک (آذربایجانی) از بیمارستان به بازداشتگاه اداره اطلاعات مرند بازگردانده شد.

خانم احمدی پس از بازداشت در پی مضروب شدن در بازداشتگاه و آسیب دیدن دنده‌ها و انگشتان به بیمارستان منتقل شده بود.

غلامرضا قربانی همسر حکیمه احمدی، روز سه‌شنبه ۸ آبان‌ماه با انتشار ویدئویی از ضرب و شتم همسرش توسط نیروهای امنیتی و انتقال وی به بیمارستان نامشخصی به دلیل شکستگی دنده‌ها و جراحات وارده به انگشتانش خبر داده و گفته بود مامورین طی تماس تلفنی از گفتن نام بیمارستان امتناع کرده و اجازه ملاقات نیز نداده‌اند و همچنین به وی گفته‌اند هزینه درمان حکیمه احمدی را باید شخصا بپردازد.

حکیمه احمدی، فعال ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۲۶ مهرماه ۹۷ در منزل شخصی خود در شهر مرند توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

نیروهای امنیتی پس از ورود به منزل خانم حکیمی، همسر وی را با سلاح تهدید کرده و بدون توضیحی پس از تفتیش منزل، خانم حکیمی را بازداشت کرده بودند.

رفتن به نوارابزار