انتقاد فرانسه و انگلستان از ایران/ نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت و تداوم رفتارهای مخرب

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه اعلام کرده است ایران قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده است.
این قطعنامه شورای امنیت فعالیت موشکی‌ ایران را محدود کرده است .
لودریان ادامه داده است تمدید تعلیق تحریم‌های مربوط به توافق هسته‌ای به مدت 4 ماه از طرف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تنها شبیه یک هشدار است.
ترامپ اخیرا طی تصمیمی تحریم‌های مربوط به توافق هسته‌ای ایران را تعلیق کرد.
او گفته است: ایران باید به قطعنامه 2231 شورای امنیت احترام بگذارد، همچنین ما نگران تلاش‌های ایران برای ایجاد بی‌ثباتی در لبنان، یمن، سوریه و منطقه هستیم.
همچنین وزیر خارجه آمریکا بعد از دیدار با مقام‌های انگلیسی گفت دو کشور به توافقی بر سر تشکیل کارگروهی جهت اصلاح برجام دست یافته‌اند.

«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا بعد از دیدار با مقام‌های انگلیسی گفت دو کشور به توافقی بر سر تشکیل کارگروهی جهت اصلاح برجام دست یافته‌اند.

به نوشته ای‌بی‌سی‌نیوز، تیلرسون روز دوشنبه گفت در جلب حمایت کشورهای اروپایی برای اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه علیه ایران پیشرفت حاصل شده است.
بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس هم بعد از دیدار با تیلرسون گفت: «لندن به همکاری جمعی با شریکانش برای مهار رفتارهای مخرب ایران و ایجاد تفاوت‌های شگرف در این زمینه متعهد است.»

وی اضافه کرد: «اهمیت دارد که ما این کار را به موازات [اجرای برجام] انجام دهیم و به بنیان‌های توافق هسته‌ای ایران لطمه نزنیم.»