انتقاد شدید نخست وزیر ترکیه از حمایت فرانسه از تروریستها

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)٬ بینالی یلدیریم، نخست وزیر ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه بیمارستان «اوده‌مش» در شهر ازمیر در واکنش به ابراز آمادگی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای میانجیگری بین آنکارا و گروه‌های تروریستی در سوریه گفت: جه كسى اين حق و وظيفه را به شما داده؟ ترکیه با گروه های تروریستی نه اینکه مذاکره بلکه آن ها سرنگون می کند. ترکیه مبارزه خود با این گروه ها در عفرین را مانند آن چه که در عملیات سپر فرات انجام داد، ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه فرانسه آغوش خود را برای تروریست ها باز کرده است، اظهار داشت: کشورهای که در گذشته در قبال کشتار مسلمانان بوسنی بی تفاوت بودند، امروز نیز در مقابل کشتار مردم سوریه سکوت را پیشه کرده اند.

او افزود: پیشنهاد فرانسه برای میانجیگری بین ترکیه و تروریست ها در حالی است که پاریس متحد کشورمان در ناتو است. ای فرانسه اگر در فهمیدن انگیزه های ترکیه سختی می کشی از گذشته ات هم عبرت نگرفتی؟ آیا می خواهی آن رنج و ستمی را که در گذشته به مردم الجزایر روا دیدی، مردم سوریه هم تجربه کنند. برای ما تمامی گروه هایی که به مردم سوریه ظلم می کنند، یکسان هستند. اگر جناب ماکرون مایل به داوری میان گروه های تروریستی است، پس بفرماید. اما ترکیه به مبارزه خود علیه تروریست ها ادامه خواهد داد.

رفتن به نوار ابزار