انتقاد شدید روحانی از احمدی نژاد در برنامه زنده تلویزیونی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،حسن روحانی رئیس جمهور ایران در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرد.
وی این گفتگوی تلویزیونی را عمدتا با انتقاد از محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران شروع، و ادامه داد.
وی دولت احمدی نژاد را در این گفتگو به اتخاذ تصمیمات اشتباه در ساخت مسکن متهم کرد.

گزیده ای از گفتگوی زنده روحانی به شرح ذیل است:

-مسکن مهر بیرون شهر ساخته شده و امکانات خدمات ندارد. نه آب، نه برق، نه مدرسه و کلانتری و اتوبوس جاده وجود ندارد. بخشی از امکانات دولت و تلاش وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل مسکن مهر بود.

– اینکه یک قوطی به نام مسکن درست کنیم، مسکن نیست و یک سرپناه موقت است. در بافت فرسوده اینطور نیست، بافت فرسوده محله است و امکانات دارد، ما فقط خانه هایی که در کوچه های باریک هستند و خدمات رسانی به آن‌ها مشکل است را تخریب می‌کنیم و شرایط ساختمانی جدید در اختیار آن ها قرار می دهیم و نمی گذاریم شرایط فرهنگی به هم بخورد.

-در دولت قبل یعنی دولت نهم و دهم به خاطر بدهکاری دولت به برخی سازمان های عمومی، در قبال آن اموالی را واگذار کرده بود، یکی از اموال نفتکش بوده و بنابراین مالکیت نفتکش ها در اختیار سازمان تامین اجتماعی است.

-جعبه سیاه کشتی نفتکش سانچی باید خوانده شود و کمیته رسیدگی به حادثه کارهای زیادی تا پایان راه دارد.

-در رابطه با زلزله کرمانشاه  هنوز نگران عزیزان هستیم  اما کانکس، چادر داده شده است.

-ایران روی خط زلزله واقع شده، از شمال تا جنوب کشور گسل است و تقریبا روزانه از شمال تا جنوب کشور لرزش و زلزله داریم.

-نرخ دلار باید پایین بیاید و این کاری است که باید بانک مرکزی انجام دهد ما یک سری اشکالات در توزیع مسائله دلار داریم، هیچ کجای دنیا مردم در خیابان اسکناس نمی‌گیرد.

-ما اشکالاتی از دوران تحریم داریم و این اشکالات برخی از آن باقی مانده است. بخشی از‌آن ارتباط با بانک های جهان است که هنوز ایده آل نشده است.

– انتقاد و اعتراض و حتی در خیابان آمدن در چارچوب قانون تظاهرات کردن اشکال ندارد ناامنی و تنش بی مورد در جامعه نگران کننده اشت.

-مشکل اهواز مشکل بسیار مهمی است و تهران و برخی کلانشهر ها به خاطر دود و دم و آلودگی هوا مشکل دارند.

– همانطور که زلزله به ما هشدار می‌دهد، آلودگی و ریزگردها هم به ما اعلام می کند به محیط زیست برسید، ما نمی توانیم محیط زیست را رها کنیم، نمی شود هر روز مدرسه راتعطیل کنیم.

 

رفتن به نوار ابزار