انتقاد سیل‌زدگان پلدختر به امدادرسانی مسئولان/ خسارت به سه هزار واحدمسکونی و تجاری

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬ در حالی وقوع سیل در پلدختر تا کنون به سه هزار واحد مسکونی و تجاری آسیب وارد کرده است که انتقادها نسبت به روند امدادرسانی به سیل‌زدگان ادامه دارد و مسئولان ایران می گویند که این سیل تاکنون تلفات جانی در پی نداشته است.

با گذشت دو روز از سیل ویرانگر در استان لرستان به ویژه در شهر پلدختر و با فروکش کردن آب در حالی عملیات امدادرسانی آغاز شده است که تصاویر منتشر شده حاکی از خسارات سنگین به این شهر و زندگی مردم در این منطقه است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان نیز از خسارت سیل به سه هزار واحد مسکونی و تجاری در شهرستان پل‌دختر خبر داده و گفته است که این واحدها تخریب و یا دچار آبگرفتگی شدندو نیاز به ترمیم و بازسازی دارند.

گزارش‌ها نیز از نارضایتی مردم از روند امدادرسانی در این شهر حکایت دارد و هنوز میزان دقیق خسارات وارد شده به شهر پلدختر اعلام نشده است.

سیلی که مردم پل‌دختر را به پشت بام‌ها کشاند و سیلاب خروشان آن تا سقف خانه‌ها نیز رسید حالا به جزء نگرانی ها درباره میزان خسارات مالی نسبت حالا نگرانی‌هایی را نیز نسبت به میزان تلفات جانی در این شهر ایجاد کرده است.

پیشتر استاندار لرستان اعلام کرده بود که هیچ آماری از تلفات احتمالی در دست نیست.اما خبرهای غیررسمی شایعه وجود تلفات جانی در سیلاب پل‌دختر را پررنگ‌تر کرد موضوعی که در نهایت استانداری لرستان روز چهارشنبه ۱۴ فروردین آن را رد کرده و گزارش داد که هنوز به طور قطعی درباره فوتی سیل گزارشی داده نشده و تعداد کشته شدگان شایعه است که به گوش ما هم رسیده است.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار