امکان حمله به ترکها و عربها در کرکوک

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) عضو ائتلاف عرب در کرکوک گفت در صورت رد ادعاهای تخلف از سوی کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق، نگران وقوع جنگ داخلی  هستیم.

حاتم طایی، عضو ائتلاف عرب در کرکوک طی نشست خبری در میدان تظاهرات ترکمنان در این استان، گفت: “در صورت رد ادعاهای تخلف از سوی کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق، نگران وقوع جنگ داخلی در کشور هستیم.”

طایی با بیان اینکه بیانیه‌های قبلی این کمیساریای نیز کشور را به سوی جنگ داخلی هدایت می کرد، افزود: کمیساریای انتخابات دیگر مستقل نیست، سیاسی شده و طبق منافع برخی احزاب سیاسی رفتار می کند.

وی با بیان اینکه در کنار تمامی احزاب سیاسی که مخالف تقلب و تخلف در انتخابات هستند، قرار دارند، تاکید کرد از معترضان ترکمن‌ نیزحمایت می کنند.

گفتنی است ترکمن های کرکوک که بخش بزرگی از جمعیت این استان را تشکیل می دهند، پس از انتخابات عمومی 12 مه در این کشور در اعتراض به تقلب انتخاباتی و شمردن رای آنان برای کردها تظاهرات کردند.

پس از آن حیدرالعبادی اعلام کرد که برای پایان دادن به شبهات موجود در نتایج انتخابات کرکوک، در صورت لزوم بازشماری دستی آرا صورت خواهد گرفت اما بر اساس قانون اساسی عراق بازشماری صندوق ها منوط به تصمیم شورای عالی انتخابات این کشور است. شورا نیز هنوز تصمیم در این باره اتخاذ نکرده است.

رفتن به نوارابزار