امنیت استان های مرزی از پایتخت ایران بیشتر است

 به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، محمد بخشنده رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران اعلام کرده است که دستگیری قاچاقچیان در تهران نسبت به استان های مرزی ایران مانند سیستان و بلوچستان بسیار سخت‌تر است.
بخشنده تصریح کرده است: چراکه آنها با پوشش و برنامه توانستند تا اینجا بیایند، اما در تهران باید کارهای اطلاعاتی و عملیاتی انجام دهیم، تا آنها را شناسایی و دستگیر کنیم.
ادامه اظهارات وی در این رابطه به شرح زیر است:
– بیش از 700 خرده‌فروش مواد مخدر در تهران دستگیر شده است. پلیس هیچ‌گونه مماشاتی در برخورد با خرده‌فروشان و فروشندگان مواد مخدر ندارد و برابر با قانون با آنها برخورد می‌کنیم.
–  از ابتدای سال جاری تاکنون سه تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است. کار مقابله‌ای ما با فروشندگان قوت بیشتری گرفته است، همچنین با راه‌اندازی گشت ضربت در اتوبان‌ها و معابر اصلی شهر خرده‌فروشان مواد مخدر را جمع‌آوری کردیم.
– بیشترین مصرف مواد در خصوص تریاک است و هرویین، شیشه، حشیش و گل در رتبه‌های بعدی مصرف است. متاسفانه مصرف ماده مخدر گل در حال افزایش است. این ماده بسیار مخرب بوده و از طریق فضای مجازی نیز خرید و فروش می‌شود. آگاهی خانواده‌ها در زمینه گل بسیار کم است. گل جزو ماده‌های توهم‌زا است و باعث بروز آسیب‌های اجتماعی دیگری چون درگیری،‌ قتل و … می‌شود.
– تبلیغ و فروش مواد مخدر به ویژه ماده گل در فضای مجازی در حال افزایش است، بیشترین افرادی که ما در زمینه مصرف گل بازداشت کردیم از سطح شمال شهر تهران بوده است.
–  دسترسی به مواد مخدر در سطح شهر تهران تابع تقاضاست، وقتی تقاضا وجود دارد، عرضه آن هم وجود دارد. در تهران بیش از 4 میلیون موتورسیکلت است که بخش زیادی از آن توسط شرکت‌هایی تولید می‌شود که این موتورسیکلت‌ها را با قیمت ارزان و یک قول‌نامه که فاقد اعتبار است در دسترس مردم قرار می‌دهند. بسیاری از خرده‌فروشان مواد مخدر با تهیه یک موتورسیکلت در مکان‌های شناخته شده مانند برخی پارک‌ها یا مناطقی مانند هرندی و .. اقدام به فروش مواد مخدر می‌کنند.
رفتن به نوار ابزار