امام جمعه چابهار: توهین به اهل سنت در کتاب های درسی قابل تحمل نیست

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،مولوی عبدالرحمان سربازی امام جمعه اهل سنت شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان از اهانت به مقدسات اهل سنت در کتاب های درسی ایران به شدت انتقاد کرده است.

وی ادامه داده است  اهانت به مقدسات اهل سنت (صحابه پیامبر اسلام) در یکی از کتب درسی آموزش‌ و پپرورش در ایران غیرقابل تحمل و گذشت می باشد.
به گزارش خبرگزاری هرانا، مولوی عبدالرحمان سربازی، امام جمعه اهل سنت چابهار طی سخنانی در این جلسه که متن آن در کانال تلگرامی ایشان منتشر شده است، اظهار داشته است اهل‌سنت هرگونه سخنی را نسبت به نفس خودمان تحمل می‌کنیم، اما اهانت به صحابه پیامبر خدا و مقدسات برای ما غیرقابل تحمل بوده و هیچ‌گاه در مقابل آن کوتاه نمی‌آییم.
او خاطرنشان کرده است طبق عقیده اهل‌سنت و جماعت نصف دین مسلمانان از روایت‌هایی سرچشمه می‌گیرد که حضرت ابوهریره از رسول اکرم روایت کرده است، لذا توهین به این صحابی بزرگ در نزد ما به شدت محکوم است.
وی در خاتمه گفته است ما نباید در قبال این موارد بی‌تفاوت باشیم. این‌که یک نفر پشت منبر در این‌مورد چند کلمه صحبت ‌کند کار به‌جایی نمی‌رسد، بلکه علمای کرام باید این گلایه‌ها را مطرح کنند و در این مورد با وزارت‌خانه‌ها مکاتبه نمایند.
گفته می شود در کتاب “دین‌ و زندگی (۲)” که در پایه یازدهم مدارس آموزش‌ و پرورش تدریس می‌شود، از ابوهریره که یکی از صحابه پیامبر اسلام و محترم نزد پیروان اهل سنت می باشد  با الفاظی یاد شده است که به باور این روحانی برجسته “زشت و اهانت‌آمیز” است.