امام جمعه مشهد/ خانم‌های ولنگار حجاب خود را رعایت کنند/ ولنگار یعنی هرزه!

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) علم‌الهدي بدون تعيين كردن مصاديق، به ‌صورت كلي بسياري از خانم‌هاي كشور را ولنگار، دختران عوضي، زن ناهنجار و لاابالي ناميد.

احمد علم‌الهدی درباره حجاب مي‌گويد:
«دختر خانمي كه موهاي پريشانت را بيرون مي‌ريزي و خيال مي‌كني با بي‌حجابي و ولنگاري آزاد هستي، با ولنگاري آزاد نيستي، اسير شهوت‌راني و هوس‌بازي مردهاي هرزه‌اي شده‌اي كه تو را در رهگذر عياشي‌هاي جنسي نابكارانه و جنسي‌شان قرار دادند، خواهر و دختر من، به خاطر دختر كتك‌ خورده سيدالشهدا در عصر عاشورا، سر و مويت را بپوشان و چادر سرت كن، اگر اهل منطق و توجيه نيستي و فلسفه حجاب را حاضر نيستي قبول كني.» علم‌الهدي با بيان اينكه «جوانان مجاهد از دامن جامعه‌اي با زن‌هاي باحجاب تربيت مي‌شوند»، ادامه داد: «در جامعه‌اي كه زن‌هايش باحجاب‌اند، جوانانش مجاهد و ديندار بار مي‌آيند، به‌وسيله هرزگي‌ها، ولنگاري‌ها و لاابالي‌گري‌ها از دين فاصله نمي‌گيرند، اما در جامعه‌اي كه زن‌ها بي‌حجاب باشند، مساله بي‌حجابي و ويراني زن باعث مي‌شود دين را از جوان مي‌گيرد و سفره دين را از زير پاي جوان جمع مي‌كند.» او ادامه داد: «از بعضي خواهراني كه در حجاب حالت ولنگاري دارند، مي‌خواهم خواهش كنم اگر به هيچ جهت توجيه نمي‌شويد با‌حجاب باشيد، به‌ خاطر عشق به فاطمه و به‌ خاطر دلدادگي به زهرا و زينب باحجاب شويد.»
1398شنبه 22
امام جمعه مشهد همچنين خطاب به مسوولان كشور گفته است: «صدها هزار شهيد مي‌ايستند و از تو مطالبه مي‌كنند، تو كه نمي‌توانستي چرا مسووليت قبول كردي رييس و فرمانده شدي، مواخذه مي‌كنند، فكر كردي به اين سادگي است؟ زن ناهنجار و لاابالي با ولنگاري در خيابان اين مملكت جولان بدهد و شما هيچ عملي را انجام ندهي؟ براي فروش كالا در نمايشگاه، دختران عوضي را كنار هم رديف كنند و شما عكس‌العملي نداشته باشي؟ شما كه وزير اين مملكت و مسوول اين نمايشگاهي و اين فروشگاه در اختيار شماست!» هر چند عبارت «دختران عوضي» در وب‌سايت رسمي خطيب جمعه مشهد بازنشر نشده اما اين دقيقا عين عبارت ا‌ست كه در پوشش رسمي نمازجمعه اين هفته مشهد، روي خروجي خبرگزاري‌هاي رسمي رفته است.

ابطحي: حرمت زنان را نگه داريم

محمدعلي ابطحي، روحاني اصلاح‌طلب اما درباره اين سخنان بحث‌انگيز آيت‌الله علم‌الهدي در خطبه‌هاي نماز جمعه ديروز مشهد به «اعتماد» گفته است: «يكي از جدي‌ترين دلايل اثر نكردن اين همه حساسيت به كار بردن لحن بد و حساسيت‌برانگيز است. آقاي علم‌الهدي‌ در اين خطبه تعابير تندي نسبت به خانم‌ها به كار برده‌اند. خود ايشان مي‌دانند با اين شيوه اهانت‌آميز نسبت به زنان صحبت كردن، نمي‌تواند به محجبه شدن آنها بينجامد.» او معتقد است: «آقاي علم‌الهدي بدون تعيين كردن مصاديق، به ‌صورت كلي بسياري از خانم‌هاي كشور را ولنگار، دختران عوضي، زن ناهنجار و لاابالي ناميده‌اند، مي‌تواند باعث شود آنهايي كه مخالفتي با موضوع حجاب ندارند هم به موضع‌گيري در برابر توهين‌ها وادار شوند.» اين فعال سياسي اصلاح‌طلب بر لزوم توجه به عفاف در جامعه تاكيد كرد و ادامه داد: «تقريبا بسياري از اين هنجارشكناني كه به تعبير آيت‌الله از اين قبيله‌اند، خانم‌هايي باعفاف هستند كه احيانا بي‌حجاب و كم حجاب هستند كه داشتن عفاف مفيدتر است. همچنان كه رهبر معظم انقلاب هم يك بار در سفرشان به بجنورد به تفاوت بي‌عفافي و كم‌حجابي اشاره كردند.»

به گفته او، حرمت‌گذاري به زنان كشور، حرمت‌گذاري به نيمه اصلي جامعه و از مسائلي است كه رعايت آن بر هر فرد و مسوولي واجب است. ابطحي در ادامه با بيان اينكه «بسياري از آنها كه هنجارهاي اجتماعي تعريف شده از سوي حكومت را ناديده مي‌گيرند، متولدين بعد از انقلاب هستند»، مي‌گويد: «اين در حالي است كه آنچه مشخص است، سخنان ائمه جمعه و كارهايي كه خيلي از موسسات بزرگ فرهنگي كه هر ساله مبالغ زيادي را براي هنجار كردن جامعه دريافت مي‌كنند، تاكنون جواب نداده است.»

مترادف ولنگار: بدردنخور، بی بندوبار، بی تربیت، سهل انگار، شلخته، ولو، ویلان، هرزه

رفتن به نوار ابزار