امارات: بر میزان فشارهای اقتصادی علیه قطر می افزاییم

براساس گزارش های تازه منتشر شده، وزیر خارحه قطر که ساعاتی پیش وارد کویت شده بود نامه امیر قطر را به کویت تحویل داده است. متن این نامه حاوی پاسخ رسمی مقامات قطر به پیشنهادهای عربستان و هم پیمانانش است اما جزییات آن هنوز افشا نشده است.

از سوی دیگر امارات متحده ای عرب هشدار داده اگر قطر شرایط پیشنهاد شده از سوی کشورهای عربی را نپذیرد، دوحه با فشارهای بیشتر اقتصادی روبرو خواهد شد. مهلت زمانی قطر برای قبول پیشنهاد های طرح شده از سوی کشورهای عربی با پا درمیانی کویت به مدت دو روز دیگر تمدید شده است.

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات گفته رویارویی کشورهای عرب با قطر تا ماه های آینده ادامه خواهد یافت. این مقام وارت خارجه قطر تاکید کرده درصورتی که قطر پیشنهاد های کشورهای عربی را نپذیرد فشار های بیشتر اقتصادی به تدریج علیه دوحه اعمال خواهد شد.

قطر پیش  از این گفته بود خواست های عربستان سعودی و هم پیمانانش را نمی پذیرد . قرار است وزیر خارجه قطر امروز 12 تیرماه، به کویت سفر کند و پاسخ امیر قطر را به صورت رسمی به امیر کویت که نقش میانجی را ایفا می‌کند، برساند.

قرقاش گفته “ناظران بین المللی درباره ادعاهای دستیابی تروریست ها به پول های قطری، انجام اقدامات قانونی علیه افرادی که در لیست تروریسم قرار دارند و در قطر زندگی می‌کنند، ادعاهای تحریک تروریسم و تندروی از سوی شبکه الجزیره و ارسال هرگونه کمک از سوی قطر برای گروه‌های تروریستی تحقیق خواهند کرد.

روابط میان قطر و چهار کشور عربی درپی ادعاهای حمایت قطر از تروریسم در منطقه به گونه بی سابقه ای تیره شد و چهار کشور خلیج همه روابط خود با دوحه را قطع کردند. دولت قطر ادعای حمایت از تروریسم و نزدیکی بیش از حد با تهران را رد کرده است./ عصر ایران/العربیه

 

 

 

.