القدس العربی: نطق پیروزمندانه امیر قطر معادلات را برهم زد

به گزارش میکروفون نیوز(محا)، روزنامه القدس العربی نوشته است:در سایه بیش تر شدن حمایت و همبستگی جامعه بین المللی با موضع قطر در مقابل دشمنانش، امیر قطر اولین سخنرانی رسمی خود بعد از بحران با کشورهای عربی را با لحنی پیروزمندانه ایراد کرد.تا با بر هم زدن معادلات، شروط خود را برای حل بحران اعمال کند.
تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر تاکید کرده است که هر گونه راه حلی برای بحران باید طبق دو اصل احترام به حاکمیت کشور و عدم تلاش برای دیکته‌ کردن خواسته‌ها باشد به گونه ای که با گفت وگو به راه حل هایی برای همه مسائل اختلافی دست یابیم.

امیر قطر در ادامه سخنرانی خود همچنین گفته است: از همه آنهایی که آسمان و آب های منطقه ای خود را هنگامی که برادرنمان به رویمان بستند، گشودند قدردانی می کنیم .

شیخ تمیم در این بخش از اظهارات خود  به ترکیه و ایران اشاره داشته است.

این روزنامه در ادامه نوشته است: جامعه بین المللی فرمان امیر قطر برای ایجاد اصلاحاتی در قانون مبارزه با تروریسم این کشور و تصمیم آن برای اتخاذ تدابیر جدیدی که جدیت آن را در ادامه و مبارزه با تروریسم ثابت می کند ستوده است.

القدس العربی می نویسد که به دنبال افزایش حمایت و همبستگی جامعه بین المللی با قطر مقاماتی سعودی و اماراتی برای اولین بار به صورت تلویحی به آمادگی خود برای انصراف از درخواست های 13 گانه ای اشاره کردند که هیچ کشوری در دنیا به آن قانع نشده است.

 

 

 

رفتن به نوارابزار