اقلیت ناچیز کرد٬ اسلام آباد را ناآرام کرد/ انتقام شکست کرکوک از اورمیه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، منابع محلی از محله اسلام آباد اورمیه گزارش می دهند اقلیت ناچیزی از کردهای مهاجر که از رسوایی شکست منطقه کرد شمال عراق در کرکوک دچار سرخوردگی شده اند٬ با سواستفاده از وقایع امروز دست به اغتشاش و اتش افروزی در مدرسه و خانه سرایدار این مدرسه کردند.

این افراد علاوه بر تخریب مدرسه، به چند اتومبیل در محوطه مدرسه “راه شهدا” آسیب های جدی وارد کرده اند.

همچنین گزارش می شود آشوبگران به آمبولانس و ماشین های آتش نشانی حمله کرده و به امدادرسانان اعزام شده به محله اسلام‌آباد حمله کرده اند که در اثر این هجوم به آمبولانس ها خسارت وارد شده است.

عباس حسن خانی فرماندار اورمیه هم در بین اعتراض کنندگان حضور یافته و با صحبت کردن به زبان کردی آشوبگران را دعوت به آرامش کرده است.

وی در ادامه گفته است: اعتراض والدین یک دانش آموز مبنی بر برخورد نامناسب سرایدار این مدرسه با یکی از دانش آموزان، مورد سوء استفاده بستگان این دانش آموز  واقع شده است.

اوضاع محله اسلام آباد اورمیه بعد از قضییه مدرسه دخترانه راه شهدا متشنج گزارش می شود.

تجمع اعتراضی والدین دانش آموزان این مدرسه از حوالی ساعت 15 امروز آغاز شده است.

ادعای اشوبگران آن است که یکی از دانش آموزان پایه ششم ابتدائی توسط سرایدار این مدرسه مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

علیرضا رادفر معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربابجان غربی اظهار داشته است: وقوع آزار جنسی در حادثه مدرسه دخترانه اسلام آباد اورمیه واقعیت ندارد.
او ادامه داده است: شواهد اولیه حاکی است سرایدار مدرسه بداخلاقی کرده است ولی آزار جنسی نیست و شهروندان مواظب باشند که عده‌ای از این موضوع در پی سو استفاده نباشند چون هیچ  تجاوزی صورت نگرفته است.