اقرار رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به کاهش چشمگیر فروش نفت ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا)٬علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که در حال حاضر تهران تنها قادر به فروختن یک میلیون بشکه نفت است.

وی افزود: برای اینکه به عربستان برسیم باید حدود 40 میلیون بشکه نفت در روز صادر کنیم اما اکنون با یک میلیون بشکه کشور را اداره می کنیم.

علی‌اکبر صالحی در مورد سایت فوردو گفت: «قبل از آنکه موضوع فوردو مطرح شود ما به آقای البرادعی گفتیم که جایی را در فوردو می‌سازیم اما آن زمان نامش سایت قم بود بخاطر تهدیدهایی که می‌کنند و صحبت‌هایی که می‌کنند جایی را می‌سازیم که قابلیت مقاومت در مقابل تهاجمات دشمن را داشته باشد بنابراین فوردو را ساختیم و به آقای البرادعی هم اعلام کردیم و آقای البرادعی به سمت واشینگتن می‌رفت که آقای سلطانی نامه را در فرودگاه به او رساند و هنوز تجهیز نشده بود که در سال 88 اتفاق افتاد.»

وی گفت: مقدار نفتی که اکنون ایران صادر می‌کند که نمی‌خواهم بگویم مقدار آن چقدر است حدود 81 میلیون را اداره می‌کند اما در کشورهای حوزه خلیج‌فارس با دو الی سه میلیون جمعیت سه برابر ایران فروش نفت دارند. اگر می‌خواستیم نسبت به جمعیت نفت صادر می‌کردیم باید اکنون 40 الی 50 هزار بشکه نفت صادر می‌کردیم . می‌بینید که این مملکت با یک میلیون بشکه نفت چگونه خود را نگه داشته است

Comments: 0

رفتن به نوارابزار