اقدام به خودسوزی یک شهروند مقابل ساختمان بنیاد شهید قم

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) فرزند یکی از جان باختگان جنگ ایران و عراق، روز جاری به دلیل مشکلات پزشکی و در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیتش در مقابل ساختمان بنیاد شهید قم اقدام به خودسوزی کرد. گفته می شود که این شهروند پس از خودسوزی توسط نیروهای آتش نشانی به بیمارستان منتقل شده است و در حال حاضر تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، مرتضی حیدری، فرماندار قم گفت: “امروز یکی از فرزندان شهدا به دلیل مشکلات خانوادگی و بخشی از ناراحتی های جسمی که داشت، مقابل ساختمان بنیاد شهید اقدام به خودسوزی کرد که عوامل مربوطه آتش را خاموش کرده و سریعا ایشان را به بیمارستان در تهران منتقل کردند و اقدامات درمانی صورت گرفته است و امیدواریم بهبودی حاصل شود.

فرماندار قم در خصوص دلیل وقوع این حادثه، افزود: “بنا به اظهارات مدیرکل بنیاد شهید قم، وی مدتی پیش به دلیل پیگیری روند درمانی به بیمارستانی در اردبیل منتقل شد و مدتی در آنجا بستری بود که به درخواست خود به قم منتقل شد؛ در قم خواهر وی به عنوان قیم، مسئولیت مراقبت از ایشان را بر عهده داشت و ظاهرا به دلیل اینکه مراقبت به شکل مناسبی انجام نشده است، مقابل بنیاد شهید اقدام به خود سوزی می‌کند”.

حیدری همچنین گفت: “پیگیری‌های اولیه این موضوع را مشخص کرده است. به دنبال این هستیم تا جزئیات بیشتری را کسب کنیم و اگر پیگیری‌ها موضوع و دلایل دیگری را مشخص کند، قطعا پیگیری خواهد شد”.

رفتن به نوار ابزار