افغانستان یکشنبه را روز عزای عمومی اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پس از حادثه تروریستی خونین روز شنبه در کابل، افغانستان روز یکشنبه را به عنوان روز عزای ملی اعلام کرده است.

در این حادثه بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند که اغلب آنها غیرنظامی بودند، همچنین در حدود ۲۰۰ نفر نیز در این ترور وحشتناک مجروح شدند. یک بمب گذار انتحاری با یک آمبولانس بمب گذاری شده خود را داخل وزارت کشور (داخله) افغانستان رسانده و خود و آمبولانس را در بین جمعیت منفجر کرده است.

براساس بیانیه کاخ ریاست جمهوری افغانستان، اشرف غنی رییس جمهور این کشور دستور داده است که تمامی ادارات و موسسات در داخل و خارج کشور پرچم ها را برای احترام به قربانیان این حادثه به صورت نیمه برافراشته در آورند. این حادثه تروریستی که دومین در عرض یک هفته است، سبب خشم در بین مردم و سیاستمداران در افغانستان شد. آنها حکومت را به دلیل عدم توانایی اش در تامین امنیت و صلح کافی برای شهروندان مقصر می دانند.

یک روز پس از حادثه هنوز برخی خانواده ها به دنبال اعضای گم شده خانواده هایشان در بیمارستان ها می گردند. گروه تروریستی طالبان مسئولیت این ترور را به عهده گرفته است، چیزی که در سرتاسر جهان به عنوان یک حمله شنیع به غیرنظامیان به شدت محکوم شد. دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا به عنوان اصلی ترین متحد این کشور در مبارزه با ترور این حمله را محکوم کرده و گفته است که تروریست ها هرگز پیروز نخواهند شد.

برج ایفل فرانسه شب شنبه چراغ ها را در این برج برای احترام به قربانیان این حادثه خاموش کرد.  سازمانهای حقوق بشری این حادثه دردناک را به عنوان یک حمله مستقیم به غیر نظامیان توصیف کردند.