افشاگر کلاهبرداری مکارم شیرازی محکوم شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) افشاگر کلاهبرداری «مکارم شیرازی» به حبس و تبعید محکوم شد.

روز دوشنبه ۲۱ اسفند دادگاه فعال مدنی فرهاد سلمانپور ظهیر، افشاء کننده کلاهبرداری ١۵٠ میلیون دلاری مکارم شیرازی در زمان دولت احمدی‌نژاد به بهانه کمک هزینه تحصیل و زندگی طلاب خارج از ایران و اسناد مربوط به ترانزیت مواد مخدر یکی از قضات عالی رتبه دادگستری، به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب برگزار گردید که احتمال دارد به دلیل عدم حضور این فعال مدنی در دادگاه، رای او به صورت غیابی صادر شود.

فرهاد سلمانپور، در تاریخ ٢٧ شهریور ماه سال جاری در حالی که در تبریز زندگی می کرد، توسط اداره اطلاعات تبریز بازداشت شده و به بند ٢٠٩ اوین منتقل می‌شود، وی پس از مدتی بازجویی‌های شدید و پیاپی، توسط حفاظت اطلاعات کل قوه‌قضائیه که مدعی می شود او اسنادی رسمی و محرمانه از قوه قضائیه را افشاء کرده، باید او را به بند ٢۴١ حفاظت اطلاعات کل قوه قضائیه منتقل کنند که آنجا هم تحت بازجویی و شکنجه های شدید جسمی و روانی قرار می‌گیرد.

فرهاد سلمانپور ظهیر در طول مدت بازجویی در بند ٢۴١ حفاظت اطلاعات به قدری مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می‌گیرد که دچار عارضه‌هایی جدی از ناحیه های گردن و بیرون زده‌گی دیسک‌کمر در ناحیه L5 شده و دچار به آسم مبتلا می گردد.

علت بازداشت فرهاد سلمانپور ظهیر یک مورد افشاگری کلاهبرداری در کانال تلوزیونی صدای امریکا (صفحه آخر-پرویز فلاحتی) در رابطه با کلاهبرداری ۱۵۰ میلیون دلاری مکارم شیرازی از ریاست جمهوری در زمان احمدی‌نژاد به بهانه کمک هزینه تحصیل و زندگی طلاب خارج از ایران که در مصارف تجاری هزینه شده بود.

مورد دیگر افشاگری درباره دست داشتن یکی از قضات عالی رتبه دادگستری در ترانزیت موادمخدر صنعتی شیشه به کشور مالزی به همراه اسناد و مدارک معتبر بوده است. فرهاد سلمانپور ظهیر، هم‌ اکنون با اتهاماتی همچون اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی جمهوری اسلامی، تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات روبرو شده است.

رفتن به نوارابزار