افشاگری جدید از فساد 122 میلیاردی در شهرداری تهران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) یاشار سلطانی، خبرنگاری که پیشتر فساد املاک نجومی در شهرداری تهران را افشا کرده بود، از یک فساد 122 میلیاردی دیگر در این نهاد پرده برداشته است.

یاشار سلطانی گفته است که شهرداری تهران در این تخلف، زمینی را که ارزش آن زیر 5 میلیارد تومان بوده است، به 122 میلیارد تومان به سازمان بازنشستگی شهرداری فروخته است. سلطانی گفته است که در این پرونده افرادی با نامهای “علیرضا جاوید”، “منتظر المهدی”، “علی محمد مختاری”، و “علی صالح سوری” دست داشته اند. به گفته سلطانی این زمین یک باغ 700 متری بوده است که برای فروش، آن را تغییر کاربری داده اند.

یاشار سلطانی پیشتر به دلیل افشای فساد شهرداری موسوم به “املاک نجومی” بازداشت و حبس شده بود. سلطانی مدتی بعد با وساطت برخی نمایندگان و سیاستمداران آزاد شد. در پرونده املاک نجومی، شهرداری تهران متهم شده بود که تعداد زیادی قطعات ملکی را با قیمت بسیار پایین تر از ارزش حقیقی اش به کارمندان شهرداری اهدا کرده است. تمامی این پرونده ها به زمان تصدی محمدباقر قالیباف، شهردار پیشین و از افراد نزدیک و مورد اعتماد علی خامنه ای رهبر ایران مربوط است. اخیرا محمدعلی نجفی، شهردار تهران نیز با انتشار گزارشی از فساد کلان در مجموعه مدیریتی شهرداری در زمان قالیباف خبر داده بود.

رفتن به نوار ابزار