افزایش 23 درصدی تعداد بازدیدکنندگان از موزه مولانا در قونیه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)تعداد بازدید کنندگان از موزه مولانا در قونیه ترکیه که آرامگاه جلال الدین محمد رومی بلخی، شاعر نامدار و فیلسوف بزرگ جهان ترک نیز در آن قرار دارد طی 11 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد افزایش یافته است.

با این افزایش تعداد بازیدکنندگان این موزه در یازده ماه گذشته به 2 میلیون و 613 هزار نفر رسیده است و رکورد شکست.

موزه مولانا با داشتن 2 میلیون و 480 هزار 433 نفر بازدید کننده داخلی و خارجی در صدر فهرست پربازدیدترین موزه های کشور در سال 2017 قرار گرفت.

گردشگران چینی، ایرانی، تایوانی، آمریکایی و کره جنوبی در سال جاری از این موزه بازدید کردند.

در 11 ماه گذشته سال گذشته، 2 میلیون و 119 هزار گردشگر داخلی و خارجی از موزه مولانا در قونیه بازدید کرده بودند.

عبدالستار یارار، مدیر سازمان فرهنگی و گردشگری قونیه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: « موزه مولانا در استان قونیه ترکیه از نظر فراوانی شمار بازدیدکنندگان داخلی و خارجی، عنوان پربازدیدترین موزه سال 2016 و 2017 را از آن خود کرد. میزان استقبال از این موزه هر سال بیشتر می شود.

تا تاریخ 30 نوامبر سال جاری تعداد بازدیدکنندگان ما 2 میلیون و 613 هزار نفر بوده است.رکورد سال قبل را شکستیم. امیدواریم که تا پایان سال جاری، با برگزاری مراسم شب عروس، تعداد بازدیدکنندگان به 2 میلیون 900 هزار نفر برسد. گردشگران از سراسر جهان به این موزه می آیند.

انتظار می رود در مراسم شب عروس که از 7 تا 17 دسامبر سالجاری برگزار می شود هزاران گردشگر داخلی و خارجی به این شهر بیایند و از موزه مولانا بازدید کنند».

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار