افزایش قیمت لوازم خانگی تا مرز 100 درصد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،حمید رضا غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران از افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی افزایش قیمت لوازم خانگی در این کشور خبر داده است.

غزنوی تصریح کرده است: لوازم خانگی تولید داخل تا ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته که ۹ درصد آن مربوط به ارزش افزوده بود که قبلا توسط تولیدکننده پرداخت می‌شد. سه درصد مربوط به هزینه حمل و نقل است و ۱۰ درصد نیز سود عامل فروش لحاظ شده است.

وی در ادامه به موارد زیر اشاره کرده است:

– اینکه عنوان می‌کنند تولیدکننده کالا را به بازار نمی‌رساند، صحت ندارد؛ چرا که تولیدکنندگان هزینه روزانه دارند و باید از پس مخارج خود بربیاید و مطمئنا به نفع تولد کننده نیست که تولید نکند.

–  اگر شرایط به همین منوال ادامه یابد، بیش از این قیمت لوازم خانگی افزایش نمی‌یابد چراکه بازار بیش از این کشش افزایش قیمت را ندارد.

ایسنا در این رابطه گزارش داده است که این درحالی است تولیدکنندگان داخلی در سوی دیگر این ماجرا، موضوع مطرح شده در ارتباط با عدم عرضه را تکذیب می کنند و از افزایش تا 100 درصدی قیمت برخی از لوازم خانگی با برند خارجی خبر می دهند و از دیگر چالش های بازار این حوزه، افزایش تا 50درصدی قیمت لوازم خانگی خارجی است. گرانی هایی که بیش از هر بخش دیگری دودش به چشم مردم می رود و این مصرف کنندگان هستند که متضرر شده و مجبورند به قیمتی مضاعف، کالای مورد نیاز خود را بخرند.