افزایش فشارهای امنیتی بر خانواده علی پولادی که در بازداشتگاه چالوس کشته شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،خانواده علی پولادی از افزایش فشارها امنیتی بر علیه این خانواده خبر می دهند.

علی پولادی در بازداشتگاه شهر چالوس استان مازندران در 23 دی ماه کشته شد.

به گفته خانواده پولادی مسئولان در رابطه با مرگ وی اظهارات متناقض ارائه می دهند.

از جمله سابقه تصادف این زندانی در گذشته، بیماری صرع و ایست قلبی را دلیل مرگ او عنوان کرده اند.

منابع آگاه گزارش می دهند خانواده پولادی بعد از احضار برادرش به اداره اطلاعات چالوس برای عدم گفتگو با رسانه ها و نهادهای مدافع حقوق بشر تحت فشار قرار گرفته اند.

روز 24 دیماه عبدالله منتظری فرمانده انتظامی شهرستان چالوس گفت : این فرد روز پنج شنبه گذشته بنا به احضاریه دادگاه خود را به دستگاه قضایی معرفی و پس از صدور حکم بازداشت موقت و قرار وثیقه تحویل بازداشتگاه پلیس شد.

این مقام انتظامی در ادامه سخنانش افزوده است نامبرده صبح روز شنبه 23 دی ماه در بازداشتگاه فوت کرد که برابر نظریه پزشکی قانونی “علت فوت این فرد ایست قلبی” اعلام شده است.

همچنین علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در 24 دی ماه  گفته بود پس از بررسی آزمایش‌های مختلف علت دقیق مرگ اطلاع‌رسانی می‌شود.

در ادامه عباسی در گفتگوی دیگری با ایرنا گفته بود این جوان پس از فوتش ، هفته جاری برای تعیین علت مرگش به اداره پزشکی قانونی شهرستان چالوس منتقل و پس از انجام اقدامات تشخیصی و کالبد شکافی مشخص شد که وی یک ماه پیش به علت عارضه ناشی از تصادف شدید از ناحیه سر دچارجراحت شدید شده بود.

وی افزوده بود از سوی دیگر شنیده شده است این جوان سابقه بیماری صرع نیز داشته است.

هرانا در  رابطه با علی پولادی می نویسد :”پولادی جوان 26 ساله اهل روستای “گویتر” از توابع بخش مرزن آباد شهرستان چالوس روز 22 دیماه به ظن تیراندازی توسط ماموران اداره آگاهی چالوس بازداشت شد. تنها یک روز بعد به خانواده او اطلاع داده شد که علی پولادی در بازداشتگاه فوت کرده است و لازم است خانواده مراحل قانونی برای تحویل گرفتن پیکر را آغاز کنند.”

 

 

 

 

 

رفتن به نوارابزار