افزایش افسردگی در بین نوجوانان و جوانان می تواند با شبکه های اجتماعی مرتبط باشد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز ( محا) ٬ بنا به یک مطالعه جدید که در مجله علمی «ژورنال روانشناسی غیرعادی» منتشر شده است، درصد نوجوانان و جوانانی که مبتلا به مشکلات روحی، افسردگی، و افکار خودکشی هستند، و آنهایی که دست به خودکشی زده اند، در دهه گذشته افزایش یافته است.

به گزارش رادیوی عمومی ملی «ان پی آر»، هرچند این نرخ در بین بزرگسالان بالای ۲۶ سال نیز بالا رفته است، ولی این افزایش در بین نوجوانان و جوانان زیر ۲۶ سال به مراتب چشم‌گیرتر است.

پژوهشگران معتقد هستند افزایش مصرف تلفن‌های هوشمند و شبکه های اجتماعی در این سال ها، که بر زندگی نوجوانان و جوانان کم سن و سال از جنبه های مختلف تأثیر گذاشته است، می تواند از دلایل عمده این افزایش جهشی در مشکلات روحی این گروه سنی باشد.

به گفته پژوهشگران، پریشانی روحی مثل «عصبی بودن، نا امیدی و این افکار که هر کاری در زندگی زحمت دارد» در بین افراد بین سنین ۱۸ و ۲۵، حدود ۷۱ درصد افزایش یافته است. درصد خودکشی نیز در بین نوجوانان ۱۸ تا ۱۹ سال بین سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۷ – به موازات افزایش مصرف تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی – ۵۶ درصد بالا رفته است./ صدای امریکا

Comments: 0

رفتن به نوارابزار