افزایش آمار خودکشی در همه سنین/ خودکشی یک دختر دبستانی و یک زن 70 ساله

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) روز پنجشنبه ۲۱ تیر ۹۷ و روز قبل از آن دو خبر خودکشی زنان شامل یک خودکشی دختر دبستانی مقطع ششم دبستان در شیراز و یک پیرزن ۷۰ساله بوقوع پیوست و هر دو حادثه به مرگ منتهی شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس از افزایش ۶ درصدی آمار خودکشی طی سال ۹۶ در فارس ابزار تاسف و تاکید کرد که پایین آمدن سن خودکشی‌ نیز یکی از شاخص‌های نگران کننده است.

سعید غلامپور صبح پنج‌شنبه در یک کنفرانس خبری با تایید خبر خودکشی دختر دبستانی گفت: طی هفته‌های گذشته شاهد وقوع دو مورد خودکشی در افراد نوجوان بودیم که یک مورد آن اقدام دانش‌آموز دختر کلاس ششم دبستان در شیراز به خودکشی بوده است.

او با یادآوری اینکه دانش‌آموز یاد شده خود را حلق‌آویز کرده است، تصریح کرد که از بیان آمار خودکشی ابایی ندارد و گفت: در سال ۹۶ تعداد ۳۴۸ مورد خودکشی منجر به فوت در فارس داشتیم که بیشترین تعداد مربوط به گروه سنی ۱۵ تا ۴۵ سال بوده است.

در خبری دیگر زن ۷۰ ساله ای به خاطر مهریه عروسش خود را در منزل مسکونی حلق آویز کرد. این زن ساعت ۴ بعد از ظهر روز سه شنبه۱۹ تیر اقدام به حلق‌آویز کردن خود نموده است. خبر را روزنامه خراسان ۲۰تیرماه ۹۷ منتشر کرد و نوشت: حدود ساعت ۴ بعد از ظهر روز سه شنبه، ماجرای حلق آویزی پیرزن ۷۰ ساله ای در خیابان چمن مشهد به قاضی ویژه قتل عمد گزارش شد.

بررسی های مقدماتی قاضی احمدی نژاد در محل حلق آویزی که خانه شخصی این پیرزن است، نشان داد که پیرزن ۷۰ ساله به خاطر ترس از این که عروسش مهریه خود را به اجرا گذاشته و احتمال دارد منزل مسکونی‌اش را از دست بدهد، دست به خودکشی زده است.

این پیرزن با گذاشتن چهارپایه ای در حیاط منزل و با یک رشته طناب خود را از میله آهنی حلق آویز کرده است.

بحرانهای اجتماعی از قبیل خودکشی زنان در نتیجه فقر در سالها و ماههای اخیر به شدت افزایش یافته است.

رفتن به نوار ابزار