اعمال تحریم های جدید بر علیه صداوسیمای ایران

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)،منابع خبری از احتمال اعمال تحریم های فراگیر  بر علیه صدا و سیمای ایران،توسط آمریکا خبر می دهند.

گاردین به نقل از یک منبع آگاه در این رابطه نوشته است ترامپ متقاعد شده از اعمال محدودیت‌های جدید برای بانک مرکزی ایران خودداری کند و سازمان‌های خاص مانند تلویزیون دولتی ایران را هدف قرار دهد. 

منبع مورد استناد گاردین اعلام کرده است این یک اقدام نمادین است و پیام قدرتمندی به ایران ارسال خواهد کرد، بدون اینکه مانند سایر تحریم‌ها مشقت‌های بیشتری برای مردم ایران ایجاد کند.

منبع مورد نظر تصریح کرده است عدم امضای این معافیت‌ها به معنی آن خواهد بود که فعالیت‌های دفاتر صدا و سیما، توان این سازمان برای خرید محتوای بین‌المللی و مخابره‌های زنده ماهواره‌ای محدود خواهد شد.

این منبع ادامه داده است این احتمال هم وجود دارد که تمامی وابستگان داخلی صدا و سیما در داخل ایران هم تحت تاثیر این قانون قرار بگیرند و حساب‌های بانکی آنها معلق شوند.

خاطرنشان می سازیم  صدا و سیمای ایران از سال 2013مشمول تحریم‌های آمریکا بوده، اما هم دونالد ترامپ و هم باراک اوباما، روسای جمهور فعلی و سابق آمریکا با امضای معافیت‌های تحریمی هر 180 روز یکبار، اجرایی شدن این تحریم‌ها را معلق کرده‌اند.