اعمال تبعیض جنسیتی در پرداخت حقوق برای کارکنان بی بی سی

به گزارش میکروفون نیوز(محا)،”کری گریسی”خبرنگار بی بی سی طی نامه ای سرگشاده از وجود تبعیض جنسیتی توسط مقام های این رسانه پرده برداشته است.

وی در این نامه، بی بی سی را به داشتن “فرهنگی مخفی و غیرقانونی” در پرداخت حقوق برای زنان و مردان متهم کرده است.

به گفته وی،این طرز رفتار باعث ایجاد بحران اعتماد در این شبکه شده است.

او در نامه خود آورده است: بی.بی.سی متعلق به شمایی است که بابت آن مالیات می‌پردازید، پس حق‌دارید آگاه شوید که این شبکه قانون برابری در پرداخت دستمزد را نقض کرده و در مقابل برقراری نظام شفاف و عادلانه پرداخت مقاومت می‌کند.
اعتراض گریسی به نحوه پرداخت دستمزد در بی.بی.سی پس‌ازآن صورت می‌گیرد که تابستان گذشته شماری از مشهورترین مجریان زن بی‌بی‌سی، از این رسانه خواستند هر چه سریع‌تر به ماجرای تبعیض در دستمزد مردان و زنان رسیدگی کند.
بی‌بی‌سی سال گذشته بنا به درخواست دولت، در گزارش سالانه خود فهرست حقوق ستاره‌هایی را منتشر کرد که سالانه بیش از 150 هزار پوند ( 190 هزار دلار) حقوق می‌گیرند.
در این نامه گفته‌شده است: سال‌هاست که ما به این موضوع شک داشتیم که در بی‌بی‌سی حقوق زنان در مقایسه با مردانی که همان کار را انجام می‌دهند، کمتر است.
به گفته معترضان، این تبعیض فقط افراد با حقوق‌های بالا را شامل نمی‌شود و در تمام بدنه رسانه از تولید، بخش فنی و … را در بر می‌گیرد.
بی‌بی‌سی گفته تا سه سال دیگر یعنی سال 2020 میلادی تفاوت حقوق زنان و مردان را اصلاح خواهد کرد اما چهره‌های مشهور بی‌بی‌سی در این نامه گفته‌اند انتظار دارند که در عصر برابری این رسانه همین حالا اقدام کند./ایرنا