اعمال افزایش قیمت نان متوقف شد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) پس از اعلام جنجالی افزایش نان، که هم با اعتراض مصرف کنندگان و هم نانوایان در ایران روبه رو شد، رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرده است که اعمال تعرفه های جدید نان متوقف شده است.

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران با اعلام اینکه افزایش قیمت نان در نانوایی‌های این کشور فعلا متوقف شده است، گفت: “اجرای طرح افزایش قیمت نان تا زمان بررسی مجدد در کارگروه شورای آرد و نان متوقف شده است”.

فاضلی با اشاره به اینکه ابلاغیه افزایش قیمت نان از سوی اتحادیه های صنفی برای امروز شنبه صادر شده بود، افزود: “با توجه به اعتراضات اتحادیه های مختلف در کشور افزایش قیمت نان متوقف شد”. او در گفتگو با رادیو و تلویزیون دولتی ایران خواستار افزایش میزان یارانه پرداختی به نانوایی‌ها از سوی دولت شده است.

انجمن حمایت از مصرف کنندگان ایران نیز پیش از این در بیانیه ای با اعتراض به افزایش قیمت نان، تاکید کرده بود: “رصد بازار توسط این انجمن به عنوان یک سازمان مردم نهاد نشان می دهد در بیشتر موارد قیمت پرداخت شده توسط مصرف کنندگان برای خرید نان، بیش از قیمت های جدید اعلام شده نان از سوی اتاق اصناف کشور است”.

پس از اعلام افزایش قیمت نان و قبل از ابلاغ آن به نانوایی ها، آنها اقدام به افزایش قیمت نان کردند. از طرف دیگر بسیاری از نانوایان گفته بودند که با افزایش این قیمت، بلافاصله سازمان آرد وغله، قیمت آرد را افزایش داده بود و چیزی از افزایش قیمت، نصیب کارگران نانوایی نشده است. این افراد گفته بودند که سازمان آرد و غله اعلام کرده است که دلیل افزایش قیمت آرد، ارایه آرد با کیفیت تر است در حالی که آرد توزیع شده جدید، هیچ تفاوتی با آرد قبلی نداشته است.

رفتن به نوار ابزار