اعلام جرم نخست وزیر سابق ارمنستان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) سرویس مطبوعاتی اداره تحقیقات ویژه ارمنستان اعلام کرد، علیه “هویک آبراهامیان” نخست وزیر سابق این کشور با استناد به دو ماده از قوانین کیفری، اعلام جرم شده است.

“آبراهامیان” متهم است که در سال 2008 با اعمال نفوذ و استفاده از ارتباطات دولتی خود به انحاء مختلف در فعالیت شرکت “آوازاهادیک” که از سال 2000 در استان آرارات مبادرت به فعالیت های معدنی و تولید ماسه می کرده، ایجاد مانع و کارشکنی نموده و از این طریق درخواست مالکیت 60 درصد سهام این شرکت به نام دو فرد وابسته به خود را کرده است در غیر این صورت اجازه ادامه فعالیت به آنان داده نخواهد شد.

در ارتباط با این اعمال غیر قانونی، موسس این شرکت معدنی و چندین شاهد در کنار نام بردن از چند فرد خاطی، اسامی “هویک آبراهامیان” و “آلیک سارکیسیان” استاندار وقت آرارات، رئیس پلیس اسبق ارمنستان و مشاور رئیس جمهور اسبق را نیز مطرح نموده‌اند.

تاکنون خبری مبنی بر اعلام جرم علیه “آلیک سارکیسیان” مطرح نشده است اما انتظار می رود در روزهای آینده وی نیز به اداره تحقیقات ویژه فراخوانده شود.

یادآور می گردد که ماموران اداره امنیت ملی ارمنستان نیز در روزهای 6 و 7 آگوست (17-16مرداد) با بازرسی از کارخانه ای واقع در روستای “مخچیان” استان آرارات که به “هویک آبراهامیان” تعلق دارد اما به نام فردی به نام “آمبیک گریگوریان” به ثبت رسیده است، موفق به کشف مقادیر زیادی سلاح شدند.

رفتن به نوار ابزار