اعتصاب کارکنان پروژه حفر تونل و انتقال آب کانی سیب به دریاچه اورمیه

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)، کارکنان پروژه حفر تونل و انتقال آب کانی سیب به دریاچه اورمیه به دلیل پرداخت نشدن حقوق و دستمزدشان دست از کار کشیده و اعتصاب کرده اند.

کارکنان و کارگران ای پروژه به دلیل پرداخت نشدن حقوق و اضافه کاری شان از عید امسال تا به امروز دسته جمعی و بصورت خودجوش چند روزی است که به سر کار نمی روند.

در روزهای گذشته فرماندهان سپاه بارها از کارگران و کارکنان درخواست کرده اند که به سر کار خود بازگردند اما کارکنان گفتنده اند که اول باید حقوق های معقوقه خود را دریافت کنند بعد به سر کار باز میگردند و تهدید کرده اند تا پرداخت نشدن حقوقشان به اعتصاب ادامه خواهند داد.

  مسئولین اجرایی این طرح از فرماندهان بازنشسته و حال سپاه می باشد که قبل از این نیز چندین بار با بهانه های مختلف از اجرای پروژه سر باز زده اند و چندین بار این پروژه را به تعطیلی کشانده اند. معلوم نیست که با بودجه ی هنگفت چند میلیاردی که قرارگاه خاتم از دولت برای اجرای پروژه می گیرد چه می کنند که پیوسته  وقفه در این پروژه ایجاد می شود.

نکته جالب اینکه سپاه پاسداران در اقدامی مشکوک نزدیک به ۷۰ درصد کارکنان این طرح را از شهر های دیگر به شهرستان سولدوز آورده است و نیروی های بومی منطقه کمتر به کار گرفته می شود. حرکات مشکوک سپاه این گمانه زنی و شک را بین اهالی سولدوز بوجود بوجود آورده که به احتمال زیاد پروژه ایبنام احیای دریاچه ارومیه وجود ندارد و سپاه در حال ساخت سایت های موشکی زیر زمینی می باشد.

حال سپاه که با بحران مالی مواجه شده است و توانایی پرداخت حقوق کارکنانش را ندارد و دریاچه ارومیه نفس های آخر خود را می کشد امیدی برای زنده شدن این دریاچه وجود ندارد و مردم آذربایجان از این به بعد باید منتظر ریزگرد های نمک و سمی از کف دریاچه باشند

رفتن به نوار ابزار