اعتراض شدید به گشوده شدن بنر آرتساخ از سوی پرسپولیسیها در استادیوم آزادی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) به نقل از گوناز تی وی، محمد حسن نژاد نماینده مرند و جلفا دوشنبه (5 آذر 1397) با انتشار دو توییت متوالی نسبت به توهین هواداران پرسپولیس به ملت آذربایجان در جریان دیدار این تیم با تیراختور واکنش نشان داد.

حسن نژاد با اشاره به ماهیت پان فارسیزم در توییت اول نوشت: «قاعده نفی سبیل حکم الهی هست و ترک و عرب و فارس نمی‌‌شناسد. اگر امروز در مقابل تسلط ارامنه بر قره باغ سکوت کنیم فردا باید منتظر تسلط یهودی بر فلسطین، مسیحی بر بوسنی و هرزه گوین و بودایی بر سرزمینهای مسلمانان در جنوب شرق آسیا باشیم. مسلمان بخاطر رقابت تیمی چشم بر نقض حکم الهی نبند.»

نماینده مرند همچنین در توییت دوم با اشاره به مسبوق به سابقه بودن خیانت مرکزنشینان علیه آذربایجان آورده است: «191 سال پیش علی رغم رشادت پدران ما ولی با خیانت برخی مرکز نشینان، ایروان طبق عهدنامه ترکمنچای از ایران جدا شد. 47 سال پیش بحرین مملو از نفت بدون شلیک گلوله ای از ایران جدا شد. حال نوادگان آن خائنین با این پرچم سعی دارند خیانت اجدادشان در جدایی ایروان و بحرین را از تاریخ پاک کنند.»

یکشنبه (4 آذر) در دیدار حساس دو تیم تیراختور آذربایجان و پرسپولیس در استادیوم تهران، هواداران پرسپولیس ضمن فحاشی به تُرکان، با نمایش نوشته ای با عنوان جعلی «آرتساخ» به حمایت از دولت اشغالگر ارمنستان پرداختند.

آرتساخ نام جعلی است که ارامنه اشغالگر برای انکار هویت تُرکی آذربایجانی بر روی منطقه اشغالی قاراباغ گذاشته‌اند.

در همین زمینه؛ هادی بهادری؛ نماینده اورمیه خواستار اقامه دعوا از طرف ملت آذربایجان بر علیه پرسپولیسی‌‌ها شده است.

زهرا ساعی؛ نماینده تبریز نیز با بیان اینکه ارمنی نامیدن قاراباغ توهین به ملت آذربایجان است گفت به وزیر ورزش و جوانان تذکر خواهم داد.

همچنین باشگاه تراکتورسازی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد این باشگاه «موضوع بی‌‌احترامی به هواداران را از طریق مراجع قانونی» پیگیری خواهد کرد.

Comments: 0

رفتن به نوار ابزار