اعتراض دو نماینده مجلس به تبعیض علیه تراکتور آذربایجان

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) نمایندگان اورمیه و خوی به دریافت میلیاردی دو تیم پایتخت و عدم کمک به تیراختور، اعتراض کردند.

نادر قاضی پور در تذکری مستند به بند ۵ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس، گفت: ما این تحقیق و تفحص را امضا کردیم ولی متن آن کلا عوض شده است. تحقیق و تفحص درباره استقلال و پرسپولیس بود اما الان تبدیل شده به تحقیق و تفحص از باشگاه‌ها، بدون اینکه هیات رییسه با ما ۹ نفر مشورتی کنند و سرفصل و متن آن هم عوض شده است.

وی اضافه کرد: ما برای تحقیق و تفحص از عملکرد مالی فدراسیون و دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اقدام کردیم. سال های قبل سایت ها به این باشگاه ها پول می داد در حالیکه تیراختور تک ریالی هم دریافت نکرده است، اما این باشگاه ها میلیاردی پول گرفتند.

نماینده مردم اورمیه در مجلس ادامه داد: باید در عنوان تحقیق و تفحص نام استقلال و پرسپولیس قید شود.

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر، گفت: این تحقیق و تفحص شامل دو باشگاه هم می‌شود و در مشروح مذاکرات هم قید خواهد شد.

تقی کبیری، نماینده مردم خوی نیز در اخطاری مستند به بند ۹ اصل سوم قانون اساسی در مورد رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه، گفت: این تحقیق و تفحص بر مدیریت باشگاه های استقلال و پرسپولیس تمرکز دارد. ما باشگاه های دیگری داریم که کمترین امکانات به آنها داده می شود مثل باشگاه تیراختور، اما در دستور جلسه اسم دو این باشگاه مطرح نشد در حالیکه تحقیق و تفحص با تمرکز بر این دو باشگاه باید انجام شود.

علی لاریجانی این اخطار را وارد ندانست و گفت که تحقیق و تفحص شامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز خواهد شد.

علیرضا سلیمی نیز در اخطاری مستند به اصل سوم قانون اساسی بر ضرورت تامین آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان برای همه تاکید کرد و گفت: تربیت بدنی رایگان برای همه لحاظ نشده و برای یک عده خاص، نورچشمی‌ها و باشگاه‌های خاص لحاظ شده است.

رفتن به نوارابزار