اعتراض‌های هنگ‌کنگ؛ پلیس ضد شورش به مخالفان حمله کرد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) بعد از حدود یک هفته که اعتراض‌های هنگ‌کنگ تا حدودی مسالمت‌آمیز دنبال شد، پلیس ضدشورش این منطقه روز شنبه با شلیک گاز اشک‌آور و ضربات باتوم به معترضینی که در خیابان سنگربندی کرده بودند، حمله کرد.

به گزارش رادیو فردا، در صبح شنبه، هزاران تن از معترضین که برخی‌شان ماسک‌های ضدگاز بر چهره داشتند به سوی محله کوآنگ تونگ راهپیمایی کردند. اما در این منطقه که از محلات صنعتی و کارگری‌نشین هنگ‌کنگ محسوب می‌شود، پلیس ضدشورش راه معترضین را مسدود کرد.

در مقابل گروه پیش‌قراول مخالفان که در جریان اعتراض‌های اخیر به “دلیران” مشهور شده‌اند، با چوب‌های بامبو در مقابل پلیس سنگربندی کردند.

در جریان خشونت‌های این اعتراض‌ها پلیس به سوی مخالفان گاز اشک‌آور شلیک کرد و برخی معترضین نیز به سوی پلیس سنگ و بطری پرت کردند.

گروهی از معترضین که به “دلیران” معروف شده‌اند، در خط مقدم اعتراض‌ها در مقابل پلیس سنگربندی کردند. این گروه در واقع معترضین رادیکال و فعال هستند
با پیشروی پلیس به سوی مخالفان، تعدادی از معترضین دستگیر شدند.

اتفاقات روز شنبه در حالی رخ داد که در چند روز اخیر، به رغم برپایی اعتراض‌های مختلف، پلیس هنگ کنگ در برابر مخالفان از خود خویشتن‌داری نشان داده بود.

در مقابل معترضین نیز از اقداماتی که به درگیری و خشونت منجر شود خودداری کرده بودند. اما در عین حال مخالفان به برخوردهای “سرکوبگرانه و خشونت‌بار” پلیس نیز معترضند.

استفاده از گاز اشک‌آور یا حمله به معترضین با باتوم موجب شده تا موجی از اعتراض علیه پلیس در این منطقه شکل بگیرد.
#

رفتن به نوار ابزار