اعتراضات، تجمعات و اعتصابات در ایران همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) اعتراضات، تجمعات و اعتصابات در ایران همچنان ادامه دارد.

روز گذشته، تعدادی از کسبه ساختمان پلاسکو و کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در خوزستان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند، همچنین از سه روز پیش اصناف و بازاریان دو شهر بانه و پیرانشهر در اعتراض به مسدود نمودن بازارچه‌های مرزی به صورت عمومی اعتصاب کرده‌اند.

اصناف و بازاریان دو شهر بانه و پیرانشهر در اعتراض به مسدود نمودن بازارچه‌های مرزی از روز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ به صورت عمومی اعتصاب کرده‌اند. با این حال نیروهای امنیتی و انتظامی در سطح این دو شهر درحال گشت‌زنی هستند‌ اما اصناف اعلام کرده‌اند که تا زمان بازگشایی بازارچه‌های مرزی و رسیدگی مسئولان به مطالباتشان، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

 

بازاریان و اصناف، تعطیلی بازارچه‌های مرزی را مسبب گسترش فقر می‌دانند و در پی اعتصاب مربوط به آن، بازارچه‌های لوازم خارجی به حالت تعطیل درآمده‌اند. بازارچه‌ی “کونه میرو” و چند بازارچه و گذرگاه مرزی دیگر در پیرانشهر و بانه طی توافقی میان دولت ایران و عراق تعطیل شده‌اند.

تجمع اعتراضی جمعی از کسبه پلاسکو مقابل شهرداری منطقه ۱۲

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۶، تعدادی از کسبه ساختمان پلاسکو از صبح مقابل ساختمان شهرداری منطقه ۱۲ تجمع کرده‌اند.

 

جمعی از کسبه ساختمان پلاسکو در اعتراض به خلف وعده‌های مسئولان در خصوص جمع آوری موانع اضطراری که در قسمت پشت ساختمان پلاسکو قرار گرفته و مانع ادامه کار آن‌ها شده است، از صبح امروز (دوشنبه ۷ اسفند ماه)، مقابل ساختمان شهرداری منطقه ۱۲ واقع در میدان شهدا تجمع کرده‌اند.

تجمع کنندگان خواستار رسیدگی شهردار منطقه ۱۲ به واحدهایی که بازگشایی مجدد آن‌ها باید توسط شهرداری منطقه تعیین تکلیف شود، هستند. تعداد کسبه تجمع کننده در حدود ۱۰۰ نفر است و تاکنون هیچ گونه واکنشی نسبت به تجمع اعتراض آمیز این کسبه از طرف شهردار منطقه ۱۲ شهرداری تهران صورت نگرفته است.

ادامه تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد در مقابل استانداری خوزستان

به گزارش خبرگزاری ایلنا در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۶، تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران کماکان در اهواز ادامه دارد.

 

یکی از این کارگران معترض در این باره به ایلنا گفته است: “این اولین باری نیست که کارگران زحمتکش این شرکت دست به اعتراضات مسالمت‌آمیز می‌زنند، اما باز هم امسال شاهد عدم پرداخت ۴ ماه حقوق معوقه و حق بیمه تامین اجتماعی هستیم، تعداد زیادی از هموطنان معترض متاهل هستند و حتی توانایی پرداخت یک ویزیت ساده‌ی دکتر عمومی را هم ندارند”.

وی گفت:‌ “در ادامه تجمعات، به دلیل عدم پاسخ مسئولین، صدها کارگر گروه ملی فولاد اهواز با لباس کار و با سردادن شعارهای اعتراضی در خیابان‌های شهر اهواز راهپیمایی کردند و خواهان پرداخت مطالبات خود در کوتاه‌ترین زمان شدند”.

رفتن به نوار ابزار