اظهارات ایران درباره مکالمات خلبان هواپیمای سانحه دیده ترکیه در این کشور

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا)، رضا جعفرزاده، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی ایران در خصوص هواپیمای سانحه دیده ترکیه در خاک این کشور گفت: خلبان این هواپیما درخواست فرود اضطراری نداشت و مرکز کنترل فضای کشور نیز همکاری های لازم را در قبال درخواست خلبان صورت داد.

جعفرزاده با این توضیح، خبر منتشر شده در فضای مجازی ایران درباره اجازه ندادن این کشور به هواپیمای سانحه دیده ترکیه برای فرود اضطراری را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری “ایرنا”، وی افزود: بر اساس مکالمات خلبان با مرکز کنترل فضای کشور، خلبان به علت بروز مشکل فنی درخواست کاهش ارتفاع می کند و حین کاهش ارتفاع از صفحه رادار خارج می شود. بنابراین پرداختن به این مسائل غیرواقع به جز ایجاد شبه برای افکار عمومی نتیجه ای دربرندارد.

جعفرزاده تصریح کرد: همکاری 2 سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه برای بررسی سانحه از دقایق اولیه آغاز شد و سازمان هواپیمایی کشوری ایران هماهنگی های لازم را در زمینه جست و جو و نجات صورت داد که پیگیری ها همچنان ادامه دارد.

گفتنی است یک فروند هواپیمای شخصی ترکیه ای هنگام عبور از فضای ایران شامگاه یکشنبه 11 مارس 2018 در ارتفاعات منطقه حفاظت شده هلن در منطقه دورک اناری شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری سقوط کرد. این هواپیما از شارجه امارات متحده عربی عازم استانبول بود. تمام 11 سرنشین این هواپیما در اثر سقوط جان خود را از دست دادند.

رفتن به نوار ابزار