اصابت موشک به مرکز اسرائیل، حمله هوایی اسرائیل به غزه


به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز(محا) در واکنش به حمله موشکی به مرکز اسرائیل، نیروی هوایی این کشور به نقاطی در نوار غزه حمله کرده است. در پی این حملات، دو فروند موشک دیگر به سوی اسرائیل پرتاب شد اما دفاع ضدموشکی این کشور آنها را ردگیری و منهدم کرد.

در ساعات شب گذشته، نیروی هوایی اسرائیل به دهها نقطه در داخل سرزمین های فلسطینی در نوار غزه حمله کرد. این حمله در واکنش به اصابت دو فروند موشک به نقاطی در شهر تل اویو در مرکز اسرائیل صورت گرفت.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که “جنگنده‌ها، هلی کوپترهای تهاجمی و انواع دیگر هواپیماهای ارتش دفاعی در ساعات شب به حدود یکصد هدف متعلق به گروه‌های تروریست و سازمان تروریستی حماس در داخل نوار غزه حمله کردند.” دولت اسرائیل جنبش حماس را سازمان تروریستی می‌داند.

ساعاتی پیش از آن دو موشک به نقاطی در مرکز اسرائیل اصابت کرد و منابع نظامی اسرائیل گفتند که این موشک‌ها از داخل نوار غزه پرتاب شده بود. شهرهای عمده اسرائیل از جمله تل اویو در این بخش از خاک اسرائیل واقع است.

در مورد خسارات و تلفات حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه گزارشی منتشر نشده اما به گفت شاهدان عینی، انفجارهای شدیدی در بعضی نقاط غزه روی داد. ارتش اسرائیل گفته است که “مراکز ترور” را هدف قرار داده و افزوده است که در صورتی که بار دیگر آژیر خطر در داخل اسرائیل به صدا درآید، حملات شدیدتری در پی خواهد بود.

BBC News فارسی