اشک شوق مردم عفرین از آزادسازی تدریجی شهر

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) روستای شنکال واقع در شهرستان عفرین که در نخستین روز‌های آغاز عملیات شاخه زیتون از دست گروه ترویستی پ.ک.ک/پ.ی.د آزاد شد، اکنون شاهد بازگشت غیر نظامیان است.

شهرستان عفرین و روستای شنکال در مرز سوریه و ترکیه به علت شرایط جغرافیایی خاص خود تهدیدی برای مرکز کیلیس و برخی از شهرستان‌های ختای در ترکیه به شمار می‌رفت. این روستا سالهای متمادی از سوی تروریست‌ها برای نفوذ به رشته کوه‌های آمانوس مورد استفاده قرار گرفت.

در حال حاضر نیروهای ارتش آزاد سوریه به صورت شبانه‌روزی در روستای شنکال در حال نگهبانی هستند. نیروهای ارتش آزاد سوریه کار محافظت از وسایل خانگی مردم در این روستا را نیز بر عهده دارند.

– اشک شوق در شنکال

با آغاز کنترل شنکال توسط ارتش آزاد سوریه، مهاجرت از روستاهای اطراف نیز آغاز شد. عایشه محمود که به همراه 5 فرزند خود به شنکال بازمی‌گشت در نزدیکی‌های ورود به روستا شروع به تکان دادن پرچم سفید خود کرد و وارد روستا شد.

عایشه به محض ورود به شنکال با اشک شوق به سمت نیروهای ارتش آزاد سوریه رفت و از آنها و ترکیه تشکر کرد.

– همسر و سه فرزند یک سوری توسط پ.ک.ک/پ.ی.د گروگان گرفته شده است

عایشه محمود در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت که گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د پس از ورود به این منطقه با زور سلاح فرزندان وی را وادار به جنگیدن در صفوف خود کرده است.

وی با بیان اینکه در پی اعترضش به عناصر پ.ی.د، آنها همسر و سه فرزندش را گروگان گرفتند و تا کنون اطلاعی از سرنوشت خانواده اش به دست نیاورده، گفت: ان شاء الله روزی آن ها را می بینم. هیچ چاره ای به جز دعا کردن و کمک خواستن از خدا ندارم. تا امروز در صحرا زندگی می کردیم. در پی شنیدن خبر آزادی روستاهایمان به اینجا برگشتیم.

– تروریستهای پ.ی.د همواره ما را تهدید می کنند

محمود با ابراز خوشحالی از پاکسازی مناطق مذکور از لوث تروریستهای پ.ی.د و بازگشتش به روستای خود، گفت: “برای ما هیچ تفاوتی میان عرب ترکمن و کرد وجود ندارد، همه فرزندان ما هستند. ولی این تروریست ها همواره ما را تهدید می کنند و می گویند؛ اگر ارتش آزاد سوریه و ترکیه به مناطق بیایند همه شما را به قتل می رسانند. ولی زمانی که به روستای خود برگشتیم از دیدن این منظره خیلی خوشحال شدیم. خداوند ترکیه به ویژه رئیس جمهور این کشور و همچنین ارتش آزاد سوریه را مورد لطف و عنایت قرار دهد”.