اشپیگل: هدف جاسوسان ایرانی در آلمان موسسات اسراییلی-یهودی بود

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) روزنامه اشپیگل آلمان می گوید هدف جاسوسان سپاه قدس ایران، در آلمان موسسات اسرائیلی و یهودی بودند.

روزنامه آلمانی «اشپیگل» در گزارشی اظهار کرده است که به باور مقام‌های اطلاعاتی آلمان، هدف فعالیت جاسوسان سپاه قدس پاسداران ایران در این کشور چند موسسه اسرائیلی و یهودی بوده است. سه‌شنبه گذشته ۱۵۰ مأمور پلیس آلمان خانه‌های ۱۰ مرد از پاکستان، افغانستان و ترکیه، یک رستوران، یک نان‌فروشی و یک شعبه از یک فست‌فود آمریکایی (که نام دقیق آن مشخص نشده) در بوخوم را بازرسی کردند. این ۱۰ تن به جاسوسی برای عوامل اطلاعاتی سپاه قدس ایران متهم شده اند.
با این حال هنوز هیچ حکم جلبی صادر نشده است و مدارک کافی برای تأیید اتهام‌ها وجود ندارد. ۹ تن از متهمان اتهامات را تکذیب کرده اند و یک تن سکوتش را نشکسته است. بازپرسان مدارک، میزانی وجود نقدی، تلفن همراه و کامپیوتر متهمان را برای تحقیقات بیشتر ضبط کرده‌اند.
به گزارش اشپیگل، اطلاعاتی از یک سرویس امنیتی خارجی و نیز اطلاعات به دست آمده از سوی اداره فدرال نگهبانی از قانون اساسی آلمان منجر به آغاز این پرونده شده است. راینهولد روبه، سیاستمدار آلمانی و رئیس پیشین انجمن آلمان و اسرائیل گفته که اقدامات این جاسوسان «کیفیت جدیدی» از جاسوسی را به نمایش گذاشته است. از خود او بیش از یک سال به عنوان رئیس انجمن آلمان و اسرائیل جاسوسی می‌شده است.