اشرف غنی خطاب به شورشیان: از راه جنگ پیروز نمیشوید پس صلح را انتخاب کنید

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) محمد اشرف غنی رئیس جمهوری  افغانستان اعلام کرده است شبه نظامیان مخالف دولت پیروز جنگ در این کشور نیستند و راهی جز انتخاب صلح ندارند.

اشرف غنی صبح امروز (جمعه) در یک سفر رسمی وارد استان پکتیا در جنوب شرق افغانستان شد حایی که جز مناطق ناامن افغانستاان است و با پاکستان مرز مشترک دارد.

در کنار طالبان شبکه حقانی که در اجرای حملات خونین به هدف غیرنظامیان دست داشته نیز در استان پکتیا حضور فعال دارد.

رئیس جمهوری افغانستان  از بزرگان قومی خواسته است در تامین صلح در این کشور کمک کنند. او در سخنرانی برای فرماندهان ارتش و بزرگان قومی گفته است وضعیت استراتیژیک افغانستان به صورت بنیادی تغییر کرده است:

“پیام ما به دشمن این است که با جنگ نمیتوانند پیروز شوند پس راه صلح را انتخاب کنند. میخواهم به شما بگویم که وضعیت استراتژیک افغانستان به صورت بنیادی تغییر کرده است.”

دولت افغانستان در گذشته نیز بارها از شبه نظامیان مسلح خواسته به جنگ پایان دهند اما این درخواست ها از سوی گروه های شبه نظامی رد شده است.

[contact-form][contact-field label=”نام” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”ایمیل” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”وب‌گاه” type=”url” /][contact-field label=”پیام” type=”textarea” /][/contact-form]

 

 

 

 

 

رفتن به نوارابزار