اسنادی در مورد اعترافات سردار رژیم در مورد پوشش نظامی هلال احمر/ جنایت و خیانت در لنکران و قره باغ اشغالی

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا)در پی اعتراف سردار《سعید قاسمی》از فرماندهان سابق سپاه، در استفاده سپاه از پوشش سازمانهای امداد رسان، در ماموریتهای برون مرزی، سند جدیدی که نشان دهنده گستردگی استفاده از پوشش مذکور توسط سپاه در دخالتهای منطقه ای است، منتشر می شود که در آن، تعدادی از سرداران فعلی سپاه در لباس وقت امدادگران هلال احمر در زمان جنگ قره باغ، به مناطقی خارج از محدوده درگیری و یا خدماتی رهسپار شده و ماموریتهای سری را در پوشش هلال احمر در مراکز اسلامی انجام داده اند.
این عکس که در تاریخ 13 دیماه 1372 در مقابل مسجدی در اطراف شهر آستارای جمهوری آذربایجان گرفته شده است، چند تن از سرداران فعلی سپاه را نشان می دهد.
در عکس از راست به چپ سردار مصطفی اکبری از فرماندهان سپاه قدس ، سردار هوشنگ عبدی از نیروهای ایرانی مستقر در سوریه، سردار غلامعسگر کریمیان از فرماندهان نیروی زمینی سپاه و فرمانده سابق سپاه عاشورا و سردار فرهنگ مستعد حصاری جانشین سپاه استان اردبیل در عکس مشاهده می شوند.

جمهوری اسلامی همواره به داشتن نقش مرموز در بحران قره باغ متهم بوده و حضور پرسنل سپاه در قالب و لباس وقت نیروهای هلال احمر ابهامات زیادی را ایجاد می کند که امید است بزودی رمزگشایی شود.

جمهوری اسلامی ایران از ابتدای جنگ قره باغ به صورت اشکار و پنهانی اقدام به تشویق اقلیت چند صدهزار نفری تات در آذربایجان به شورش مسلحانه و تجزیه طلبی نمود و از سوی دیگر با کمک رسانی به افراطیون ارامنی در کشتار ملت مسلمان آذربایجان٬ به صورت بارزی به تداوم اشغال قره باغ از سوی ارامنه کمک کرده است.

پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ نیروهای سپاه و اطلاعات ایران به دغعات تحت پوشش خبرنکار و امدادگر به مناطق مختلف آذربایجان سفر کرده اند.

آنها ۵ هدف عمده داشتند:

۱/ نفوذ در ساختار اطلاعاتی و نظامی آذربایجان

۲/ تشویق شیعاین آذربایجان به افراط گری دینی

۳/ تشویق اقلیت چند صدهزار نفری تات به تجزیه طلبی و قیام مسلحانه

۴/ کمک به ارامنه برای اشغال و تداوم اشغال قره باغ

۵/ تاسیس پایگاه نظامی سپاه در قره باغ

همین رفتارها و سیاستها باعث شد تا قره باغ اشغالی تبدیل به مکانی برای تروریستهای پ.ک.ک و آسالا شود، قاچاقچیان مواد مخدر، انسان و اعضای انسان در این منطقه اردوگاه داشته باشند و فراریان از دست قانون در این ناحیه پناه بگیرند.


Comments: 0

رفتن به نوار ابزار