اسراییل به دنبال عضویت در ائتلافی عربی علیه ایران است

به گزارش خبرگزاری میکروفون نیوز (محا) رئیس ستاد مشترک ارتش اسراییل اعلام کرد این کشور برای جلوگیری تحمیل هژمونی شیعی در سوریه و نیز تشکیل هلال شیعی، به زودی عضو ائتلاف عربی گسترده‌ای خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، گادی آیزنکوت، رئیس ستاد مشترک ارتش اسراییل در سخنانی در دانشگاه هرتزلیا گفت:  حکومت ایران در راستای تشکیل هلال شیعی کار می‌کند تا نفوذش را از طریق عراق، سوریه، لبنان، یمن، بحرین و نوار غزه گسترش دهد؛ فقط به حجم کمک‌های سالانه تهران به حماس و حزب‌الله نگاه کنید. او در ادامه به پرونده سوریه پرداخت و گفت: تلاش‌ها در این پرونده بر منع تمرکز ایران در مرزهای اسرائیل متمرکز شده است.

آیزنکوت سپس گفته است: بر اساس اخبار دستگاه اطلاعاتی ما در حال حاضر حدود 2 هزار مستشار ایرانی، 8 هزار نفر از اعضای حزب‌الله و 10 هزار مسلح دیگر تابع ایران از کشورهای دیگر مانند عراق، افغانستان و پاکستان در سوریه حضور دارند. او افزوده است: نمی‌توانیم این حقیقت را نادیده بگیریم که حزب‌الله، نظامیان شیعه و ایران خودشان را در جبهه پیروز در سوریه در کنار «بشار اسد» می‌بینند. ما اقدامات نظامی و بین‌المللی در چارچوب زمینه‌های دیگر برای جلوگیری از محکم شدن حضور ایران در سوریه انجام می‌دهیم زیرا این موضوع (تقویت نفوذ ایران) موضوعی منفی برای اسرائیل، سوریه و اروپا خواهد بود.